Вадим Івченко: Відкритий ринок землі призведе до хаосу в країні

Народний депутат від «Батьківщини» Вадим Івченко розповів виданню «Голос України», чому не можна скасовувати мораторій на продаж чорнозему та чому українці ще готові до відкритого ринку землі.

Ті, хто проштовхує ідею запровадження ринку землі, розуміють, що він буде відкритий лише для великого власника або іноземних інвесторів.

Тому мораторій на продаж чорнозему не треба скасовувати. Ми ще не готові до відкритого ринку землі. Треба врегульовувати земельні відносини, тіньовий ринок та працювати над Земельним кодексом.

Ми відстоюємо позицію: чорнозем мають купувати або територіальна громада, або держава. Також для наймачів потрібно передбачити заставу права оренди, щоб будь-який фермер зміг отримати за землю гроші в банку.

Якщо все-таки запрацює ринок землі, то країна отримає певний зиск, але в перспективі зіткнеться з такими проблемами: хаотичний продаж, конфлікти між фермерами та покупцями, невизначеність щодо продажу чорнозему іноземцям тощо. Також не потрібно забувати про корпоратизацію земельних масивів, яка, цілком імовірно, охопить цілі області.

Рано чи пізно всі країни приходять до обігу земель, і ми також прийдемо. Але робити це потрібно лише після узгодження та вирішення всіх суперечливих питань, зокрема щодо землі колективних сільськогосподарських підприємств, передачі чорнозему територіальним громадам, успадкування тощо.

Сергій Мельник, «Голос України», 18 травня 2017р.

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова