Вадим Івченко: На українську землю має прийти господар, а не перекупник

Українською сільськогосподарською землею має володіти справжній господар, а не грошовитий перекупник.

Про це сьогодні під час панельної дискусії «Земля і люди: як провести земельну реформу і не нашкодити громадянам України?» в Українському кризовому медіа-центрі заявив народний депутат від фракції «Батьківщина» Вадим Івченко.

Він переконаний, наразі більшість українців не довіряють владі і не вірять, що, відкривши ринок землі, вона захистить їх від рейдерських захоплень, від свавілля чиновників, обману та втрати власних наділів.

«Для того, щоб запобігти цьому, влада має вирішити не один десяток спірних питань перед тим, як розпочинати торгувати землею», – сказав парламентар.

Обговорюючи ризики скасування мораторію та проектів реформ, які існують сьогодні, Вадим Івченко порушив декілька важливих питань.

«По-перше – це фінансові питання. Хто саме буде покупцем української землі? Чи це будуть латифундисти, агрохолдинги, більшість з яких належать іноземним власникам, олігархи, перекупники або ж держава дасть можливість купити землю саме тим, хто на ній працюватиме — фермерам, сімейним фермам або сільськогосподарським кооперативам? Чи створить держава відповідні кредитні, дотаційні програми, різного роду допомогу?» – запитав він.

По-друге, депутат від «Батьківщини» вважає необхідним терміново вирішувати земельні питання: відумерла спадщина, землі спільного користування, землі КСП, передача землі у розпорядження територіальних громад, консолідація землі для більш ефективного землекористування.

«По-третє, вирішення питань підтримки фермерів та сімейних фермерських господарств. Аби не залишились вони поза цим ринком. Земля повинна давати людям роботу та дохід. І по-четверте, встановлення так званих «маяків», які не дозволять перехід землі «не в ті руки» або унеможливлять консолідацію великих масивів в однієї особи», – додав політик.

Також він навів приклади таких «маяків» у Франції, де люди не можуть купити землю, якщо 7 років не орендували її, а після купівлі ще 15 років не можуть її продавати.

«У Данії тобі не продадуть землю, якщо ти проживаєш далі, ніж за 30 кілометрів від неї. Ми маємо розробити і в себе подібні норми, аби на землю прийшов дійсно той, хто господарюватиме на ній. Щоб не приходили ті,  хто сьогодні показує в своїх електронних деклараціях колосальні статки. Вони скуплять землю, а потім здаватимуть її в оренду фермерам, але вже за зовсім інші кошти. І поки не будуть вирішені всі ці питання, говорити про відкриття ринку землі – передчасно», – наголосив Вадим Івченко.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова