Іван Крулько: Судова реформа від Банкової спрямована на те, щоб зробити суд ручним

Якщо суд не здатен здійснювати правосуддя в розумні строки за обґрунтованими позовами – це свідчить про повний провал розрекламованої судової реформи, яку проводив Президент України.

На цьому наголосив народний депутат від «Батьківщини» Іван Крулько, коментуючи розгляд в Окружному адміністративному суді м. Києва «тарифної справи» Юлії Тимошенко проти Кабінету міністрів.

Політик обурився, що позов лідера «Батьківщини» розглядається у суді вже 9 місяців через постійні затягування та відкладання справи: то через зміну представників Кабміну, то через нові клопотання, які повторюються через введення до процесу нових представників від Кабміну, то через зміну складу суду.

_APM9430

Народний депутат уточнив: «За цей час, через закінчення повноважень двох суддів, уже встиг помінятись склад суду – і розгляд справи розпочато заново».

«Виходячи із «тарифної справи», ми бачимо, що судова реформа була спрямована на одне – зробити суд ручним, абсолютно залежним та кишеньковим, який має вирішувати справи не за законом, а за телефонним правом», – наголосив Іван Крулько.

Про це, за його словами, свідчить й сьогоднішнє засідання суду у «тарифній справі» Тимошенко проти уряду, адже  до колегії суддів увійшов особисто голова Окружного суду Павло Вовк.

«Він прийшов на засідання не просто так, а щоб своєю присутністю демонструвати, що все відбувається під чітким наглядом із Банкової», – висловив переконання Іван Крулько.

Політик наголосив, що про затягування справи свідчить і той факт, що сьогодні Кабмін подав до суду 5 клопотань, які вже подавав раніше через інших представників у суді, і які не були вирішені на користь уряду.

«Ці матеріали є у судовій справі. Але Кабмін по-новому подає клопотання про все, про що може, і не для того, щоб з’ясувати істину у справі, а щоб максимально затягнути її розгляд», – обурився парламентар.

Він уточнив, що ці клопотання стосуються зупинення розгляду справи, долучення нових позивачів, проведення товарознавчої та економічної експертиз тощо.

_APM9382«Фактом затягування є й те, що Кабмін подає до суду як докази не первинні документи бухгалтерської звітності, а слайди, презентації, які не мають жодного відношення до юридичних документів, що мали б подаватись у суд і братися судом до уваги», – зазначив представник «Батьківщини».

Більше того, за його словами, у суд приходять все нові і нові представники від Кабміну. І на переконання Крулька, «при цьому представництво уряду у суді від цього не покращується, воно лишається на тому самому низькому рівні, а нові учасники, нові представники подають старі-нові клопотання».

«Позиція представників Юлії Тимошенко у «тарифній справі» проста: ми хочемо нарешті отримати відповідь на наш позов – судове рішення, яке б воно не було. Якщо воно прийматиметься за законом, а не за телефонним правом, то буде на користь Юлії Тимошенко і буде скасована постанова уряду, адже уряд не мав повноважень встановлювати ціну на газ для населення. Але, якщо буде, як за часів Януковича, то ми хочемо побачити обґрунтування відмови у задоволенні нашого позову і рухатись далі», – підсумував Іван Крулько.

Нагадаємо, 27 жовтня суд Києва перейшов у режим письмового провадження у справі за позовом Юлії Тимошенко проти уряду  щодо скасування постанови № 315 про встановлення єдиної ціни на газ на рівні 6879 гривень за тисячу кубометрів.

Сьогодні о 9:00 в Окружному адмінсуді Києва розпочалося судове засідання у «тарифній справі» лідера партії «Батьківщина» проти КМУ.

Також в ОАС Києва розглядається позов Юлії Тимошенко до НКРЕКП щодо скасування постанови про підвищення тарифів на гарячу воду та опалення з 1 липня 2016 року.

З позовами Юлії Тимошенко можна ознайомитись тут:

Оскарження постанови КМУ №315

Позов до НКРЕКП

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова