Ігор Луценко: Фальсифікатор справи проти Гройсмана очолить одеське НАБУ

Директором Одеського територіального управління Національного антикорупційного бюро України обрано Дмитра Руденка. Відповідне рішення конкурсна комісія Бюро ухвалила 12 січня.

Боротися з корупцією у одному з найбільш важливих регіонів поставили колишнього начальника відділу Слідчого управління ГУМВС України у Вінницькій області.

efcf1-musor

Фото: УП

Руденко за часів попереднього режиму брав найактивнішу участь у фальсифікації кримінальної справи за «поширення порнографії та наругою над державною символікою» щодо легендарного українського правозахисника Дмитра Гройсмана.

cf84a-groisman

Фото: УП

До речі, Гройсман помер від серцевого нападу у період, коли його переслідували Руденко і компанія. Можна припустити, що нервове навантаження у зв’язку з фальсифікованою справою вкоротило віку цій непересічній людині. Помер він у серпні 13-го, буквально лічені тижні не дожив до Майдану.

А що ж самі фальсифікатори? Продовжили свою кар’єру в аваківській поліції!

Дмитро Руденко до обрання на посаду в НАБУ очолював Хмільницьке відділення поліції Калинівського відділу Головного управління Національної поліції у Вінницькій області.

Попри численні звернення громадськості та нардепів, жодна потвора, котра цькувала Гройсмана, не була покарана.

Непокаране зло, як відомо, зростає. Зростає вага і самого фальсифікатора Руденка. Тепер він керуватиме одним із ключових підрозділів НАБУ, на території відання якого знаходиться найбільша в Україні митниця, Одеський припортовий завод тощо.

***

По справі.

Як член профільного парламентського комітету, котрий має контролювати НАБУ, звернуся до колег з вимогою розглянути кадрову політику Бюро на найближчому засіданні. Потрібно викликати Ситника і поставити низку жорстких запитань.

Коли Руденко і йому подібні щезнуть з НАБУ? Як взагалі так стається, що у ряди «найчеснішого» НАБУ потрапляють негідники, моральний портрет яких можна зрозуміти за 30 секунд користування Google?

Чому взагалі під час формування особового складу НАБУ та його структурних підрозділів ігнорується українське законодавство? Коли, зрештою, керівництво НАБУ перейде від гучних заяв до конкретних справ, коли перестане бути одним із прикладів нігілістичного ставлення до українських законів?

Нагадаю, є щонайменше 5 рішень суду, де відмова НАБУ починати розслідування за заявами народних депутатів визнана протиправною.

Врешті-решт, коли НАБУ стане ловити не тільки корупціонерів районного масштабу, а запрацює на ту потужність, котру нам обіцяли ідеологи множення антикорупційних органів?

Ігор Луценко, народний депутат від «Батьківщини», Українська правда. Блоги, 14 січня 2017р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова