Збереження переміщених вищих навчальних закладів – це питання національного престижу України. І держава повинна приділяти цим ВНЗ
посилену увагу.
На цьому наголосив народний депутат від «Батьківщини» Олексій Рябчин, який є ініціатором створення Координаційного центру переміщених ВНЗ.
«Вже настав час, коли держава повинна думати не як вижити, а як розпочинати розвиток для майбутніх поколінь. Якщо ми не приділимо увагу питанню переміщених ВНЗ, з мапи України зникне істотна кількість університетів, що прийняли рішення не підкорятись загарбникам та продовжувати свою діяльність на неокупованих територіях», – переконаний народний депутат.
Рябчин також зауважив: «Спроможність країни планувати стратегічно й інвестувати в майбутнє країни – це лакмусовий папір зрілості постмайданівської влади».
Парламентар наголосив, що зараз працює над змінами до законодавства, які допоможуть переселеним вишам у відновленні матеріально-технічної бази та у налагодженні належного рівня навчального процесу.
«Ці зміни прописують нормативи кількості учнів на одного викладача, врегульовують майнові та фінансові питання, дозволяють подовжити терміни ліцензії та акредитації, відстежують договірні зобов’язання до, протягом і після АТО», – уточнив депутат від «Батьківщини».
Окрім того, за підтримки Олексія Рябчина завтра, 23-го вересня, у Києві пройде ІІІ засідання Ради ректорів вищих навчальних закладів та наукових установ, які тимчасово переміщені із зони проведення антитерористичної операції.
«Під час засідання будуть розглянуті результати вступної кампанії 2016-го року та її умови на наступний рік, питання соціального захисту студентів, викладачів і співробітників та проблеми організації навчального процесу в переміщених ВНЗ», – повідомив засновник Ради директорів.
Зокрема, ректори та студенти обговорять нагальні проблеми переміщених ВНЗ з урядовцями та парламентарями.
Паралельно проходитимуть дві конференції – для ректорів 18-ти переміщених вищих навчальних закладів та для представників їх органів студентського самоврядування.
Завершить захід презентація документального фільму про історії переміщених ВНЗ та переселенців-освітян, відзнятого в рамках проекту Displaced Universities.
«Це унікальні історії переїзду та відновлення ВНЗ через реальні історії людей. Протягом 20 днів автори фільму відвідали 15 вишів і поспілкувались з їхніми працівниками та студентами», – уточнив Олексій Рябчин.