Юрій Одарченко: Ключові законопроекти для розгляду в Раді

19 січня Верховна Рада України розгляне кілька ключових законопроектів.

1) Про службу в органах місцевого самоврядування.

Для Херсона у цьому документі є кілька дуже важливих положень для протидії політичній корупції: пропонується заборонити чиновникам-керівникам бути депутатами ради того ж рівня. Тобто, якщо особа є депутатом міської ради, вона не може очолювати департаменти, управління у міськвиконкомі.

Також чітко запроваджується, що заступник міського голови має бути затверджений радою і включений до виконкому. І цей заступник не може бути депутатом. І найголовніше (і найболючіше для міського голови в Херсоні) – виконувачів обов’язків заступників та керівників апарату виконкому має також затверджувати сесія ради.

Звичайно, проект можуть ще змінити, включивши нові поправки, тому остаточна редакція може бути іншою. Але якщо ці положення введуть у дію, ситуація має значно покращитися.

2) Про Конституційний Суд України.

Це законопроект, який розробляла наша команда і який пропонує три ключові позиції: доступ громадян до можливості оскаржувати конституційність законів, чесні конкурси на посади суддів Конституційного Суду та демократична процедура розгляду справ у суді.

3) Про старост.

Тут ми побачимо справжню ціну обіцянок БПП та НФ щодо децентралізації. Ми маємо низку поправок, які роблять старосту повноцінним представником жителів села, надаємо йому реальні можливості блокувати рішення рад об’єднаних громад, якщо вони порушують права жителів села, де тепер ліквідована рада.

Але є сили у ВР, які будуть намагатися зробити старосту безголосим і безсилим.

Подивимося, яке рішення буде прийняте Радою.

Юрій Одарченко, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 18 січня 2017р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова