Націоналізація «Приватбанку» – це наслідок штучно створеної системної кризи, у якій країна перебуває останні три роки.
Про це лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко наголосила сьогодні під час ефіру на телеканалі «NewsOne».
Політик нагадала, що «Приватбанк» – це фінансова установа, «яка за своїм віком дорівнює незалежності України», налічує 18 мільйонів клієнтів, а також сконцентрувала практично четверту частину всього банківського капіталу України.
«Це – гігант. Це – системний банк з електронною системою обслуговування людей», – зауважила лідер «Батьківщини».
Юлія Тимошенко переконана, що саме через падіння курсу гривні втричі «банки почали падати, як доміно», тож політик вважає руйнацію фінансово-банківської сфери свідомою дією чинної влади.
Народний депутат упевнена, що «персональну відповідальність несуть «пані Гонтарева і ті, хто над нею стоять».
«Вони штучно, протиприродно, без економічного обґрунтування, без фінансового змісту втричі опустили курс гривні. Наслідок: банки упали і «Приватбанк» – також», – пояснила Юлія Тимошенко.
Голова партії наголосила, що для спасіння «Приватбанку» потрібно 6 мільярдів доларів, які влада може отримати за рахунок емісії чи збільшення зовнішнього боргу.
Лідер «Батьківщини» застерігає: якщо влада вдасться до емісії коштів для покриття дефіциту «Приватбанку», це може вплинути на рівень інфляції, що спричинить підвищення цін і зробить українців ще біднішими.
«Якщо вони увімкнуть верстат і почнуть друкувати гроші для того, щоб покрити дефіцит, який виник у «Приватбанку, то це незворотньо вплине на інфляцію. І коли інфляція запускається таким чином, що треба десь знайти чверть бюджету України, а це 150 млрд грн, то це буде ключовим, гарантованим наслідком того, що всі українці стануть набагато біднішими за рахунок зростання цін», – наголосила Юлія Тимошенко.
Вона також висловила переконання, що Голова НБУ має відповісти за руйнацію банківської сфери. Лідер фракції нагадала, що у парламенті вже давно зареєстровані проекти постанов про створення тимчасової слідчої комісії з перевірки діяльності Гонтаревої на посаді керівника Нацбанку та про необхідність її відставки.
«Згідно із Конституцією, Президент зобов’язаний ініціювати таку відставку, і тому від глави держави чекаємо цього подання. Адже всі наші біди, які є в фінансовій сфері, економічна руйнація нашої держави – це інструмент із прізвищем Гонтарева, яким користуються ті, хто не хоче бачити Україну сильною, незалежною, суверенною державою», – підсумувала Юлія Тимошенко.
Як відомо, сьогодні лідер «Батьківщини» заявила, що Голова НБУ Валерія Гонтарева та керівник Фонду гарантування вкладів Костянтин Ворушилін руйнують фінансово-банківську систему України з відома Президента Петра Порошенка.