Якщо уряд не має підтримки парламенту, то це авантюра, – Юлія Тимошенко

Лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко не виключає існування змови олігархів про те, щоб надалі залишити Арсенія Яценюка на посаді прем’єр-міністра.

Про це вона заявила в прямому ефірі телеканалу «112 Україна».

«Найбільше, що дивує сьогодні в українській владі, – це авантюризм, невігластво, абсолютна безвідповідальність, нездатність робити організаційну роботу, поверховість і в наслідок чого – управління країною розвалено», – зазначила політик.

Відповідаючи на запитання про те, чи готова вона особисто стати керівником уряду, Юлія Тимошенко наголосила: «Для того, щоб займати посаду прем’єр-міністра, потрібно, щоб тебе на цю посаду делегували люди, щоб на парламентських виборах люди віддали перевагу тій партії, від якої вони хочуть бачити прем’єра».

Лідер фракції нагадала, що сьогодні у «Батьківщині» – всього 19 народних депутатів, а ключову більшість коаліції складають дві фракції – президентський БПП та прем’єрський «Народний фронт».

Тимошенко також зазначила, що лідеру «Самопомочі» Андрію Садовому запропонували посаду прем’єр-міністра несерйозно, а для того, щоб принизити його, розуміючи, що у нього 26 депутатів і у нього немає більшості в парламенті.

«Прем’єр-міністром країни має стати представник тієї фракції, яка має більшість у парламенті. Інакше – це авантюра. Коли уряд не спирається на більшість у парламенті – це авантюра і це означає, що не буде стратегії, тактики, не буде голосів за закони тощо», – зазначила політик та додала, що вона особисто через це проходила в 2005 та в 2008 роках, очолюючи уряди меншості, внаслідок чого майже 300 сильних реформаторських законопроектів,  внесених до парламенту урядом, були проігноровані у Верховній Раді.

«Зараз парламент нічого не вирішує, все вирішують сім людей і це не «велика сімка», це така собі «семибоярщина», коли ігнорується парламент і уряд як органи прийняття рішень, а натомість зібралися сім хлопців і на сімох розписують пасьянси», – обурилася Юлія Тимошенко.

За її словами, держава так не працювала навіть в найгірші часи авторитарних режимів.

«Кого підтримувати на посаду прем’єр-міністра, вирішують дві фракції – Блок Петра Порошенка і «Народний фронт», які інтегровані у всі кланові змови», – додала лідер «Батьківщини».

Тож Голова фракції наполягає, що мова сьогодні має йти не про прізвище прем’єр-міністра.

«Нам потрібно визначити 20 ключових для країни питань і запитати у того, хто претендує на посаду прем’єра, чи може він вирішити ці проблеми, чи може він розірвати зв’язки політиків з кланами? Чи може ця людина впоратись з корупцією?.. Нам потрібно докорінно змінити курс країни, повернути управління державою», – переконана Юлія Тимошенко.

Народний депутат також вважає, що «зараз просто затягується час, Яценюка залишають на посаді і він не планує писати заяву про звільнення».

«Поки живий прем’єр-міністр сидить на своїй посаді і не поклав заяву про звільнення і його не звільнили, то скажіть, як «Народний Фронт» і Яценюк можуть вести переговори про нового прем’єр-міністра?! Це ж абсурдно!» – наголосила політик.

Юлія Тимошенко також зауважила: «Всі клани, всі олігархи, які кукловодять депутатами у парламенті, вже проплатили, щоб залишити уряд Яценюка на посаді. Але за цей стіл, де сидить «семеро бояр», не посадили головного учасника – народ України, 99% якого не підтримує діючого прем’єра і діючий уряд».

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова