Валерій Дубіль: Профільний комітет підтримав виділення грошей на лікування важкохворих українців

Комітет ВРУ з питань охорони здоров’я одноголосно підтримав поданий народним депутатом від «Батьківщини» Валерієм Дубілем законопроект, який збільшить фінансування програми «Лікування громадян України за кордоном» (№ 8035).

Зазначимо, що гроші за цією програмою спрямовуються для лікування хворих українців, яким не може бути надана відповідна медична допомога в Україні.

«Комітет проголосував за підтримку у першому читанні законопроекту, який є надважливим для сотень хворих українців і їхніх рідних. Як і сотні важкохворих пацієнтів, волонтерів, я вдячний за підтримку. Якщо парламентарі підтримають його в залі Ради, ми зможемо врятувати сотні життів», – розповів Валерій Дубіль журналістам у кулуарах Верховної Ради.

За його словами, минулого року за цією програмою вилікувалися 208 осіб, на що з держбюджету витратили 608 млн. грн.

«Цього року лікування потребують близько 280 осіб, і ця цифра може зрости до 825 осіб. Відповідно, збільшиться й необхідна сума. Ще 26 лютого я звернулися до МОЗу за уточненими даними, адже потреба змінюється постійно. Відповіді чекаю досі. А поки що необхідна цифра для лікування хворих становить 302 млн грн, які можна виділити за рахунок економії за іншими бюджетними програмами», – вважає народний депутат від «Батьківщини».

Як повідомив Валерій Дубіль, депутати під час засідання комітету запропонували перенаправити близько 200 млн грн, які необхідні на цю програму, з програми 0301860 «Реставрація та пристосування Маріїнського палацу в м.Києві».

«З відповідним проханням члени комітету звернуться до прем’єр-міністра і коаліції. Вони й вирішать – що важливіше: реконструкція, яка вже з’їла мільйони і яка не завершиться ніяк, чи життя реальних людей», – заявив політик.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова