Валерій Дубіль: Вирішити ситуацію з лікуванням важкохворих пацієнтів може тільки уряд

Вчора важкохворі українці провели прес-конференцію з надією, що бодай так їх почує влада. МОЗ знову прорахувався – фінансування, яке було закладено в бюджет цього року для лікування важкохворих українців, яким можуть допомогти тільки за кордоном, закінчилося ще три місяці тому!

Пам’ятаєте, ще в лютому я зареєстрував законопроект, яким передбачається збільшити фінансування відповідної програми на 302 млн грн? Його досі не розглянули та не внесли до порядку денного парламенту! І тому наша фракція на початку сесії терміново поставить питання голосування цього законопроекту. Але у кращому випадку за цим законопроектом гроші на лікування важкохворих пацієнтів виділять тільки на початку жовтня, часу ж чекати немає – кожен день затримки лікування призводить до погіршення стану, а іноді і смерті людей!

Зараз вирішити ситуацію може тільки уряд, і я вимагаю від нього втрутитися і оперативно відправити пацієнтів на лікування. Знайти кошти на це цілком можливо або у резервному фонді уряду або шляхом перерозподілу з інших напрямків. Наприклад, спрямувати на лікування за кордоном частину з тих 112 млн грн, які мали використати за програмою трансплантації в Україні, але через бездіяльність МОЗу за 7 місяців року гроші навіть не почали використовувати.

Валерій Дубіль, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 15 серпня 2018р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова