Для ефективного проведення медичних реформ треба розуміти проблеми на місцях і негайно їх вирішувати.
Про це зазначив народний депутат від фракції «Батьківщина» Валерій Дубіль під час перебування з робочим візитом у Чернігівській області.
«Перед реформуванням медичної галузі треба провести підготовчу роботу, оновити оснащення лікарень, автопарки, укомплектувати штати лікарів, відремонтувати дороги, а лише після цього − проводити реформи за світовими зразками, створювати госпітальні округи», – сказав він.
Як повідомив парламентар, під час відвідування фельдшерсько-акушерських пунктів (ФАП) і амбулаторій медпрацівники повідомили про те, що вони не розуміють: як МОЗ і уряд проводять медичну реформу, якщо вони не бачать такої кількості невирішених питань.
До того ж, на його думку, поспішні кроки МОЗу можуть призвести до закриття ФАПів.
«Найчастіше побоювання медпрацівників у селах пов’язані із закриттям лікарень та, відповідно, збільшенням відстані доїзду екстреної медичної допомоги («швидкої») до пацієнтів», – додав він.
Серед нагальних потреб наразі – діагностичне обладнання та медичний транспорт для швидкої допомоги.
«Критичною, наприклад, є ситуація у Косачівській лікарняній амбулаторії, де взагалі немає лікаря. Місцева медсестра особисто виконує обов’язки завідуючої лабораторією. Зважаючи на те, що МОЗ впорядковує новий порядок фінансування первинної допомоги, а саме – гроші нараховуються лікарю амбулаторії відповідно до кількості підписаних договорів, Косачівська амбулаторія залишиться без фінансування», – зауважив Валерій Дубіль.
Парламентар наголосив, що в кожному регіоні – свої проблеми, але не можна насаджувати реформу там, де для її проведення немає умов.