У проведенні медичної реформи МОЗ не має єдиної стратегії і залучає до обговорень тільки «вигідних» для себе фахівців.
Про це заявив народний депутат від «Батьківщини» Валерій Дубіль після зустрічі голів медичних профспілок, громадських організацій і асоціацій із представниками USAID.
«Медична спільнота занепокоєна тим, що 8 з 10 пігулок виробляється в Україні, а МОЗ на це не звертає уваги, виводячи гроші за кордон. Люди стурбовані і тим, що досі не поставлені препарати на мільярди гривень за гроші бюджету 2015 року, а частина поставлених вже не врятує життя! В «Охматдиті», наприклад, лежать прострочені ліки на мільйони гривень», – обурився політик, коментуючи стан справ у медицині.
За його словами, у медичної спільноти сьогодні накопичилося багато запитань до Міністерства охорони здоров’я.
«МОЗ дозволив українським лікарям користуватися міжнародними протоколами з інтернету. Іноземною мовою, без адаптації до українських реалій! Та у нас не всі ліки є, що говорити про обладнання, яким користується Європа!» – пояснив він.
Депутат також звернув увагу на ще одну проблему – корупцію в міністерстві: «Є певне коло «спеціалістів», об’єднане навколо МОЗу. Решту ж, хто знає всю систему зсередини, хто відкрито говорить, що сьогодні зарплата у лікаря і у санітарки однакова – 123$, і так не має бути, МОЗ вважає ворогами».
Валерій Дубіль зауважив, що постійно проводить зустрічі із фахівцями галузі охорони здоров’я, щоб убезпечити людей від неякісної медреформи, бо «тільки через відкрите обговорення, через діалог і дискусію можна вирішити всі проблеми медицини і ухвалити рішення, яке задовольнить і пацієнтів, і лікарів».
Нардеп нагадав, що вже у четвер парламент може ухвалити «сирий» законопроект №6327, який створює монополіста – розпорядника 80 млрд бюджетних коштів, і закликав депутатів його не підтримувати.
«У нашої фракції є концепція проведення медичної реформи, і її блокують на всіх рівнях. Комусь невигідно створити прозору систему охорони здоров’я і провести реальну реформу», – наголосив депутат від «Батьківщини».