Валерій Дубіль: Ми доб’ємося, щоб люди не боялися йти до лікаря через брак коштів

886 правок від 83 депутатів. І це – друге читання законопроекту про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів (№6327)!

Наголошував, що законопроекти медреформи мають одразу направлятися до профільного комітету. Тепер – 600 сторінок тексту з правками! Голосування за тиждень!

Через такий значний об’єм інформації робоча група розсортувала правки за принципами. Ті, що під принцип не підпадають – просто відкинуть (пам’ятайте про кількість правок і час). На мій погляд, вся справа у деталях, а не в узагальненнях, і цей підхід не зовсім правильний.

19620425_1059280257540095_2221423041552548070_o

Наприклад, співоплата. Як і добивався, її, ймовірно, приберуть. До того ж поки що не говорять про те, як залучатимуть гроші у галузь (при поточному фінансуванні вона просто зникне). У своїх правках я пропонував зробити медичну допомогу безкоштовною (гарантовану державою безкоштовну меддопомогу). Кожна людина матиме 100% доступ до комплексної медичної допомоги БЕЗКОШТОВНО. А щоб лікарні могли отримувати додаткове фінансування при наданні платних послуг, потрібно ввести поняття супутніх платних послуг. Вони НЕ ПОВ’ЯЗАНІ з наданням медичної допомоги, ніхто не зможе їх нав’язати чи вимагати їх отримання.

Щодо ЦОВВ, ухвалили рішення про його створення, але не встигли визначити функції. Вважаю, що орган не потрібно монополізувати, а дати можливість сімейним лікарям підписувати договори з розпорядниками бюджетних коштів.

На жаль, брак часу не дає можливості якісно проаналізувати всі аргументи у робочій групі. Дуже хочу, щоб кожен у нашій країні не боявся йти до лікаря через брак коштів чи неповноцінну меддопомогу! Вся наша фракція буде цього добиватися навіть у такі короткі терміни!

Валерій Дубіль, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 3 липня 2017р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова