Валерій Дубіль: Треба навести лад у програмі лікування українських громадян закордоном

МОЗ укотре невірно розрахував потребу на лікування важкохворих українців закордоном, і вже зараз виділені на програму гроші закінчилися.

Про це сьогодні в кулуарах парламенту заявив народний депутат від фракції «Батьківщина» Валерій Дубіль.

«У 2018 лікування потребувала 241 людина, тоді як минулого року – 224. На більшу кількість пацієнтів МОЗ розрахував меншу кількість грошей: цьогорічний бюджет програми «Лікування громадян України за кордоном» майже вдвічі менший, аніж минулого  року», – повідомив політик.

Валерій Дубіль звернув увагу на те, що у 2017 році не всі змогли поїхати на лікування за кордон, бо тоді МОЗ також помилився у розрахунках і запитав недостатню суму.

«Це вже просто якась система! Через непрофесіональні дії команди Міністерства знову помиратимуть люди! Розуміючи, що історія повториться, ще в середині лютого я подав законопроект про збільшення фінансування програми. Проте його й досі не розглянули навіть у першому читанні!» – обурився нардеп від «Батьківщини».

Окрім того, парламентарій наголосив, що пілотний проект з трансплантації в Україні ще не стартував, а виділені на нього 112 млн грн й досі знаходяться на рахунках Міністерства охорони здоров’я.

За словами політика, вчора парламентський комітет з питань охорони здоров’я визнав роботу МОЗу з реалізації програми «Лікування громадян України за кордоном» незадовільною. Комітет звернеться до Кабміну з вимогою зобов’язати міністерство негайно ліквідувати недоліки, які знайшла Рахункова Палата і розглянути відповідність відповідальних за програму займаній посаді.

«Усі знають, хто у МОЗі має опікуватися програмою. І саме цю людину нещодавно виправдовував прем’єр. Сподіваюсь, після висновків комітету вже стосовно реальних справ, а не слів, прем’єр нарешті наведе лад у програмі лікування українських громадян за кордоном і прийме кадрове рішення. Такий складний напрямок має очолювати відповідальна людина із чистою совістю!» – резюмував Валерій Дубіль.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова