Сьогодні ми справді приймаємо політичне рішення по сільськогосподарській землі, пише на Facebook народний депутат від «Батьківщини» Вадим Івченко.
Чим ми відрізняємось від європейців?
Румунія — 3 мільйонів 800 тисяч сільгосптоваровиробників, Польща — 2 мільйони 500 тисяч сільгосптоваровиробників, Італія – 1 мільйон 850 тисяч товаровиробників.
За допомогою цих виробників 18 мільярдів дає Польща валютної виручки, 2,5 мільйони сімей (а це майже 10 мільйонів людей) прямо чи опосередковано зайняті у сільському господарстві.
Бразилія — 1 мільйон 200 сімейних ферм, яким держава надає постійну підтримку та кредити. 12 мільйонів робочих місць.
А у нас? 14,2 мільярди валютної виручки дає 200 найбільших компаній. З них 2/3 — транснаціональні групи.
Одна третина з них — наші латифундисти. Тобто 50 українців щомісяця збагачуються. У результаті – 19,9 мільярдів щорічно відшкодування ПДВ.
І це вам відповідь, чому люди, які мають кошти, хочуть купити землю.
Не дуріть себе! Сьогодні ми справді приймаємо політичне рішення. Але завтра зайдуть закони про обіг земель. Ніхто з вас не підняв питання обмежити для однієї юридичної особи кількість землі. Ніхто не каже про сприяння сімейним фермам.
Хіба не ми з вами прийняли ці закони? Тоді чому коаліційні фракції, зокрема, БПП блокують оподаткування?
Де програма для стимулювання та розвитку сімейних ферм? Закони ми прийняли, надали вам майданчик! Дайте програми і розвивайте сімейне фермерство. Тоді ми повернемось і до ринку. Колись…
А коли наш аграрний устрій буде такий самий, як в країнах Європи, тільки тоді ми зможемо говорити про ринок земель сільськогосподарського призначення.
Вадим Івченко, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 6 жовтня 2016 року.