Земля – це не просто нерухомість. Ті хто на ній працює розуміють, що її необхідно розглядати нерозривно із сільським господарством. Саме тому земля – не товар, а КАПІТАЛ.
І капіталом є господарство, що створене на землі та продукти харчування, що вирощуються трудом сільських сімей. І такий капітал коштує в десятки разів дорожче, ніж можна заплатити за землю. Саме продукт праці на землі є дійсним джерелом зростання заможності села та загалом економіки країни.
За роки незалежності в Україні сформувалися агрохолдингові утворення, які фактично не залишають вибору селянам на ринку оренди, а сільському малому і середньому підприємництву – на ринку продукції. Загалом їх земельний банк сягає понад 6 млн гектарів.
Звичайно, серед вітчизняних великих агропідприємств є й такі, що розвивають тваринництво, створюють робочі місця у сфері переробки, інвестують у соціальну сферу та інфраструктуру сіл. Проте це лише поодинокі виключення.
Агрокорпорації вже давно мають у Верховній Раді своїх лобістів, які під приводом порушення прав та свобод громадян планомірно намагається проштовхнути вигідний ним закон щодо негайного початку продажу землі.
На сьогодні один із таких лобістів Олексій Мушак, який, до речі, є родичем власника агрохолдинга, який має земельний банк понад 700 тисяч гектарів, планує знову, як і минулого року, зробити подання до Конституційного суду з вимогою скасувати мораторій. Нагадаю йому: в Україні всього 42 мільйона гектарів. І за його схемою володіти цими землями будуть лише 42 родини!
Верховна Рада вже розпочала наводити лад у земельних питаннях. Прийнято декілька важливих земельних законів. Зі зміною президента активніше піде боротьба з корупцією та беззаконням. Тому такі «поборники справедливості» і пришвидшуються, сподіваючись встигнути накупити…
Вадим Івченко, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 6 вересня 2018р.