Вадим Івченко розповів про махінації із землями АТОшників

Землі, які виділяє Держгеокадастр АТОшникам, формують «сірий» ринок.

З такою заявою виступив на 28-му з’їзді Асоціації фермерів та землевласників України (АФЗУ) народний депутат від фракції «Батьківщина» Вадим Івченко.

«Кожен учасник АТО має право на отримання земельної ділянки: або для особистого селянського господарства, або це індивідуальне будівництво чи під садівництво. Але наразі так трапляється, що наших воїнів-АТОшників використовують в різних земельних схемах», – зазначив політик.

Він навів для прикладу ситуацію, яка сталася в Обухівському районі Київської області, де понад 400 АТОшників нібито отримали 800 га землі.

«Через три роки журналісти перевірили дані ділянки згідно з кадастровими номерами та виявили лише 7 власників, серед яких не було жодного АТОшника. Тобто земля отримувалась лише на папері, а насправді перепродавалась за копійки перекупникам. Маємо поставити заслін подібним оборудкам», – закликав Вадим Івченко.

Народний депутат зазначив, що це далеко не єдина схема земельного «сірого» ринку. Для того, щоб зупинити це, депутатами «Батьківщини» підготовлено відповідний законопроект.

«Люди, котрі не хочуть працювати на землі, повинні отримати грошову компенсацію від держави. А ті, що хочуть працювати, повинні отримати землю, але з однією умовою — у них не буде можливості продавати її 5 років. Таким чином земля залишатиметься у тих, хто створюватиме фермерства, господарства і на них працюватиме», — пояснив Вадим Івченко.

За словами політика, за три роки подібними оборудками через землі ОСГ (особисті селянські господарства) вже віддали від 3-4 млн га, які перейшли у власність перекупників за копійки.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова