Ще кілька моментів з учорашнього круглого столу на тему «Підвищення мінімальної заробітної плати у два рази: торжество соціальної справедливості або популізм?».
Хіба не дивно? На розгляд Верховної Ради знову вносять бюджет, в якому вказана мінімальна заробітна платна 1450 гривень. Перший тарифний оклад – 1185 гривень.
«Батьківщина» не тільки подає пропозиції збільшити заробітну плату — вона подає розрахунки, за рахунок чого можна збільшити платню.
Та депутати не зважають на наші пропозиції і голосують бюджет у тому вигляді, в якому подано.
А через два дні — заява! Без розрахунків та підтверджень, без вказаних джерел надходження коштів — збільшуємо мінімальну заробітну плату до 3200! Сенсація! Який добрий уряд…
І це в той момент, коли Верховна Рада зменшила ЄСВ. Депутати запропонували уряду доріжку для подальшої легалізації нашими підприємцями заробітних плат, які сьогодні платять переважно «у конвертах», і підняти її.
Ще одне важливе. Ну, як у нас може пенсіонер отримувати 1450 гривень, а людина, яка сидить на дотаціях (медики, освітяни, держслужбовці, інші категорії) — 3200?
Це що — одних держава вважає кращими за інших?
Підвищення зарплат має відбуватись по всій країні і по всіх категоріях.
А що буде із зарплатами, які прив’язані до мінімальної заробітної плати?
Зараз усі говорять про зарплати депутатів. Але ніхто не каже, що уряд підняв зарплату міністрам вдвічі, а, може, й втричі. І ця зарплата сьогодні складає понад 30 тисяч спецпостановою ще в липні місяці.
А чому до мінімальної заробітної плати прив’язані судді? Це таким чином робиться судова реформа? Ну, як суддя може отримувати 240 тисяч? НАБУ – 70-80 тисяч. Суддя першої категорії – 24 тисячі.
У посланні Президента чітко сказано: жодної копійки бізнес не заплатить. Але при цьому також заявлено, що не буде в країні людини, яка буде отримувати менше 3200 гривень.
Це значить, що одна заява суперечить іншій. Так і живемо.
Вадим Івченко, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 1 листопада 2016-го.