Михайло Волинець: Мусимо відстояти право на гідний рівень життя для найманих працівників

Кабмін вперто ігнорує рішення суду щодо визнання протиправними дії уряду із встановлення прожиткового мінімуму на 2019 рік без проведення науково-громадської експертизи сформованих набору харчів, продовольчих продуктів і послуг.

Виходить «суди гавкають, а урядовий караван йде собі і йде».

Ось вчергове Мінсоц оприлюднив інформацію, що за їх розрахунками, здійсненими за скасованою судом методологією, фактичний розмір прожиткового мінімуму на місяць у цінах жовтня 2019 року складає:

– на одну особу 3 729 грн (з урахуванням суми обов’язкових платежів – 4 276 грн);
– для дітей віком до 6 років – 3 504 грн;
– для дітей віком від 6 до 18 років – 4 293 грн;
– для працездатних осіб – 3 862 грн (з урахуванням суми обов’язкових платежів – 4 797 грн);
– для осіб, які втратили працездатність – 3 156 гривень.

Навіть штучно занижені Мінсоцівські розрахунки демонструють, що навіть за мінімальними нормами працююча людина має мати дохід не менше 4 797 гривень. Водночас мінімальна зарплата на сьогодні лишень 4 173 грн. Понад 600 гривень дефіциту при самій жорсткій економії на собі й на дітях.

До кінця року прогнозується, що через здорожчання продуктів і послуг вартісна величина фактичного прожиткового мінімуму для працездатної особи перевищить 5 000 гривень.

Вже новий уряд продовжив ганебну практику свідомого заниження розміру державної гарантії та встановив через закон про держбюджет розмір мінімальної зарплати на весь 2020 рік аж 4 723 грн.

Враховуючи спрогнозований Нацбанком на наступний рік рівень інфляції на рівні 6,3%, неважко порахувати, що за мінімальними нормами працездатна особа мала б отримувати на прожиття щонайменше 5 300 грн. Додайте до цієї суми кошти на утримання неповнолітньої дитини та стає зрозумілим – продовжується політика «попередників» про тримання українських працівників в зоні бідності.

Щоб зламати цю ганебну ситуацію, мною, як народним депутатом, внесено до парламенту законопроєкт 2378 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з реалізації вимог Конституції та міжнародного права щодо питань мінімальних гарантій в оплаті праці».

Саме тому на грудневих парламентських слуханнях з питань реформування прожиткового мінімуму, ми маємо намір жорстко вимагати реалізації вимог Конституції та Європейської соціальної хартії щодо права на забезпечення гідного, достатнього рівня життя для найманих працівників та членів їх родин.

Михайло Волинець, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 28 листопада 2019 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова