Треба збільшувати не лише мінімальні зарплати, а й соціальні стандарти загалом

Пропрезидентська монобільшість проігнорувала рекомендації, які містились в альтернативному до президентського законопроєкту №3963 щодо підвищення мінімальної заробітної плати. Підготовлений командою «Батьківщина» документ захищає інтереси працівників бюджетних галузей, малого й середнього бізнесу та визначає додаткові джерела бюджетних доходів для фінансування витрат, пов’язаних із його ухваленням.

Народні депутати від ВО «Батьківщина» підтримали підвищення мінімальної заробітної плати в першому читанні. Але відмовилися голосувати за президентський законопроєкт в цілому, наголосивши, що документ потребує внесення комплексних змін до другого читання.

«Збільшення розміру мінімальної заробітної плати до 5000 гривень необхідне, але матиме подвійний вплив на економіку України. Нашим законопроєктом ми пропонуємо встановити, що перший тарифний розряд за єдиною тарифною сіткою має дорівнювати мінімальній заробітній платі, а не прожитковому мінімуму для працездатних осіб. Ми також хочемо зупинити маніпуляції з тарифними розрядами та встановити, що різниця між ними не може бути меншою за 10%. Ми пропонуємо, де брати кошти. Потрібно все ж таки оподатковувати великі, більше 75 тисяч гривень, зарплати – це стосується наглядових рад та інших. Треба, щоб Кабмін врахував це», – наголосив Михайло Цимбалюк.

Поділяючи думку однопартійця, народний депутат від «Батьківщини» Вадим Івченко наголосив, що команда Юлії Тимошенко сповідує принцип соціальної справедливості, тому наполягає на доопрацюванні президентського законопроєкту з підсиленням соціальних гарантій, зокрема, для підприємців.

«Ми переконані, що на термін дії карантину треба залишити у спокої малий та середній бізнес і зафіксувати мінімальну зарплату, яка використовується ними для цілей оподаткування, на рівні 1 січня 2020 року. До речі, зовсім цинічно виглядає, коли підвищується мінімальна заробітна плата, але не піднімаються всі інші виплати. Пропоную включити до закону пункт, що мінімальна заробітна плата стане тією першою ланкою, від якої будуть відштовхуватись всі інші виплати», – запропонував нардеп.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова