Вадим Івченко: Зараз кожен українець змушений платити за націоналізацію «Приватбанку»

Розхитування ситуації навколо «Приватбанку», клієнтами якого є 18 мільйонів українців, може призвести до ще більшого зневірення українців до банківської системи України.

Про це у програмі «Дуель» на телеканалі «NewsOne» заявив народний депутат фракції «Батьківщина» Вадим Івченко.

Він зауважив, що реприватизація відбувалася за листом власників «Приватбанку», зокрема Боголюбова і Коломойського. Вони звернулися до прем’єр-міністра з проханням націоналізувати весь пакет акцій банку.

«Коли в банк зайшла тимчасова адміністрація, з’ясувалося, що в останні дні роботи перед націоналізацією було виведено мільярди гривень як кредити. Власникам «Приватбанку» сказали, що вони мають до 1 липня забезпечити ці суми заставами, вони не мають бути виведені», – додав парламентар.

На думку Вадима Івченка, не потрібно політизувати цю ситуацію.

«Ці питання повинні з’ясовувати правоохоронні органи», – наголосив депутат від «Батьківщини».

На переконання політика, видані мільярдні кредити без застави — «це не зовсім правомірно».

«І дуже доречно, що Верховна Рада нещодавно ухвалила закон щодо відповідальності власників банків. Отже потрібно професійно розібратись, чи дійсно кошти, які були виділені на рефінансування, не вивели в офшори», – зауважив він.

Вадим Івченко зазначив, що зараз фактично платники податків, тобто всі громадяни, змушені розплачуватися за чиїсь комерційні провали.

«Це неприпустимо в цивілізованих державах», – підсумував депутат.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова