Вадим Івченко: Законопроект щодо захисту прав споживачів насправді захищатиме банківські установи

Народний депутат від «Батьківщини» Вадим Івченко закликав депутатів не голосувати за законопроект щодо удосконалення захисту прав споживачів фінансових послуг (2456-д).

«Нормами цього закону насамперед захищаються інтереси банківських установ та кредиторів», – пояснив він під час обговорення у парламенті відповідного документу.

Як зазначив парламентар, більшість внесених ним правок не підтримані профільним комітетом, хоча всі вони покликані покращити умови саме для споживачів банківських послуг.

«Мої правки стосувались неможливості зміни відсоткової ставки банком в односторонньому порядку протягом всього періоду дії договору, погіршення умов інформування клієнтів про фінансові послуги (порівняно з редакцією першого читання), неправильності норми щодо інформування клієнта про зміни умов на веб-сайті замість письмового повідомлення, а також скасування норми, яка вимагала від банківської установи застерігати клієнта від ризикованих кроків, які можуть призвести до втрати вкладених коштів», – повідомив народний депутат від «Батьківщини».

Він також наголосив, що внесені ним правки вимагають, щоб фінансові установи змінювали черговість погашення вимог за споживчими кредитами, адже законопроектом прописано, що вони незмінні — спочатку це відсотки, а вже потім тіло кредиту.

«Батьківщина» пропонувала зовсім іншу норму. Також в законопроекті збережено право регуляторів встановлювати додаткові обов’язкові вимоги до договорів про надання фінансових послуг. Я не бачу в цьому законі захисту прав споживачів, це, скоріш за все, захист інтересів банківських установ та кредиторів», – наголосив Вадим Івченко.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова