Народний депутат від фракції «Батківщина» Вадим Івченко закликав Генерального прокурора та керівника МВС втрутитись в ситуацію навколо Жмеринського вагонобудівного заводу «Експрес», оскільки керівництво підприємства заявляє про рейдерське захоплення.
«12 квітня Генпрокуратура в супроводі СБУ провели обшук на ТОВ Жмеринський вагонобудівний завод «Експрес», яке займається ремонтом вантажних вагонів. Силовики прийшли шукати порушення в економічній діяльності, але взялись описувати майно. Під час обшуків вилучили документи про загальні збори засновників, про купівлю-продаж корпоративних прав, печатки тощо. Аналізуючи ці дії, можна зробити висновок, що вилучені документи можуть використовуватись для захоплення підприємства», – зазначив політик на брифінгу у Верховній Раді.
Він також наголосив, що підприємство є місто утворюючим і на ньому працює понад 600 співробітників. У Жмеринці вже відбулись масові акції протесту, на яких люди звернулись до президента, прем’єра та місцевої влади з вимогою захистити завод, додав Вадим Івченко.
«Підприємство знаходиться у приватній власності та розміщується на території 16 гектарів. У день ремонтують 6-8 вагонів. За рік підприємство сплатило понад 7 млн грн. податків до місцевого бюджету, але силовики пред’явили ухвалу суду, де зазначена стаття «доведення до банкрутства», – сказав народний депутат від «Батьківщини».
Після вищезазначених подій, зауважив політик, підприємство працює з меншою потужністю, що впливає на економічну діяльність та додержання контрактів, зокрема і закордонних.
Вадим Івченко також заявив, що всі заяви уряду про додержання так званого закону «Маскі-шоу стоп» – це самореклама. У містах та селах продовжуються рейдерські захоплення підприємств під приводом перевірки діяльності, наголосив парламентарій.
«Тисячі підприємств звертаються до нас із закликом про допомогу. Напевне вже потрібно не довіряти словам, які проголошує влада, а довіряти діям. Усі силові органи продовжують порушувати закон «Маскі-шоу стоп». І масштаби цих дій вражають. Можна навіть казати, що правоохоронні органи перетворюються в таких собі «хлопців на замовлення», які відберуть працююче підприємство та допоможуть змінити власника. Можливо, вже потрібно сказати цьому «Досить!», – закликав Вадим Івченко.