Вадим Івченко: Рейдерство має піти в минуле

17 червня 2016 року фермер (село Червоні Пологи, Лубенський район на Полтавщині) прийшов на своє поле, а там два комбайни Джон Дір збирають його врожай.

Показали рішення Апеляційного суду Полтавської області, де йому заборонено здійснювати обробіток своїх посівів. На додаток його рейдери ще й побили.

У 2015 році у власному будинку (село Потік на Київщині) по-звірячому вбили фермера Василя Мальованого. Зайшли в будинок, потруїли вівчарок, прив’язали дружину і почали катувати фермера, відстрелили обидві ноги, він загинув. До сьогодні вже 2 роки триває слідство.

«Нива-2010» власник Микола Трибиненко: у 2017 році реєстратор змінив структуру власності: 65% на користь офшорної компанії, потім продали Торговому дому «Дніпромет».

Одеська область, фермерське господарство «Дар». Переоформили власність на господарство на бомжа, а потім бомж за 5 млн продав одному з наближеного до коаліції депутата в тій області.

І таких випадків мільйони. Гинуть люди. Сьогодні рейдерство процвітає в трьох іпостасях. Перше – це корпоративне рейдерство, коли переписують фірми з однією на іншу. Друге – коли змінюють реєстри ДЗК. І окрім фірми у тебе відбирають навіть орендовану землю.

І третє – рейдерство через виконавчу службу, через суди і так зване рейдерство «по беспределу», коли заходять Джон Діри і забирають чужий врожай.

Ми цим законом врегульовуємо саме другу частину, коли підтягуємо до реєстру Мін’юсту реєстри ДЗК, які велися до 2013 року і з 2013 року. Ми надаємо державним кадастровим реєстраторам доступ в онлайн режимі до реєстрів Мін’юсту. Ми скасовуємо необхідність отримування власниками і користувачами земельних ділянок паперових витягів, тепер це автоматично буде робити реєстратор. Ми встановлюємо обов’язок державного реєстратора перевіряти у ДЗК повністю дані про нерухоме майно і так далі.

Між першим і другим читанням законопроект ще максимально вдосконалимо. Рейдерство має піти в минуле. А кожен орендар чи інвестор має знати, що якщо він орендує і вкладає кошти у підприємство, ніхто у нього нічого не забере.

Вадим Івченко, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 16 липня 2018р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова