Десятки разів депутати «Батьківщини» і я особисто заявляли про ситуацію, яка виникла з підняттям мінімальної заробітної плати в країні.
Ми говорили, що представники медичної, освітньої й інших галузей обурені несправедливим і дискримінаційним підходом в оплаті праці, відсутністю тарифної сітки, а також обмеженням та скасуванням виплат доплат і надбавок неповної зайнятості.
До мене як представника профспілок у Верховній Раді надійшла заява Президії профспілки працівників охорони здоров’я, яку вони направили і до президента, і до Кабінету Міністрів України.
У цьому зверненні, окрім вищезазначених проблем, висловлюється занепокоєння впровадженням у закладах охорони здоров’я неповної зайнятості, відправлення працівників у відпустки без збереження заробітної плати, скороченням персоналу і в тому числі осіб пенсійного віку. Такі дії викликали збільшення навантаження на медпрацівників та обслуговуючий персонал.
У заяві також наголошується, що позиція Міністерства охорони здоров’я щодо врегулювання проблеми шляхом переведення медичних закладів з бюджетного підпорядкування у статус комунальних некомерційних підприємств – є неприйнятною. Оскільки запровадження автономії закладів за умови скасованих нормативів чисельності та норм навантаження на медперсонал, відсутність мінімальних гарантій в оплаті праці з розширенням повноважень керівників при ухваленні рішень поставить в кабальну залежність медпрацівників, як від керівників, так і від фінансування.
Президія профспілки закликала уряд:
- Підвищити на 2 позиції тарифні розряди ЄТС;
- Встановити надбавки за престижність праці;
- Збільшити обсяг медичної субвенції;
- Збільшити обсяг видатків державним установам НАМН для покриття фонду оплати праці.
У разі зволікання з вирішенням цих питань профспілка залишає за собою право оголосити акцію протесту медичних працівників.
Повністю підтримую ці вимоги.
Вадим Івченко, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 5 квітня 2017р.