Вадим Івченко: Позиція «Батьківщини» щодо голосування за Держбюджет-2018

У програмі «Радіо Свободи» обґрунтував позицію «Батьківщини» в голосуванні за Держбюджет-2018. Нема сенсу розміщувати всю програму, дам тільки коротеньку вижимку, де поясню, чому ж ми не підтримали цей бюджет.

На наш погляд, гарний бюджет — це бюджет зростання платоспроможності населення. Що ж ми бачимо в бюджеті на 2018 рік? Недофінансована культура, з фінансуванням медицини та освіти взагалі вийшла маніпуляція. На медицину на перше півріччя дали чомусь тільки 5 млрд грн. А ось на друге – вже 8 млрд грн. Тобто на медичну субвенцію ОМС норматив вдвічі менший, ніж через київську новостворену агенцію

Соціалка: у бюджеті зменшено норматив із 1,35 до 1. Тобто пенсіонери з однаковим стажем, які виходитимуть до нового року і після нового року на пенсію, отримуватимуть різні суми. Фактично прибрано автоматичну індексацію пенсій.

Уряд вихваляється збільшенням коштів на оборону. Знову маніпуляція. У 2014 році бюджет Міноборони був майже 30 мільярдів гривень, але в армії тоді було 140 тисяч людей. За 3 роки  інфляція 100%, зросли тарифи, ціни на послуги, долар. Сьогодні забезпеченість Міноборони 70 мільярдів, тобто у 2,5 рази (більше). Але ж чисельність зросла у 2 рази! Тобто забезпеченість військовослужбовця України в 2018 році на солдата буде обходитись у 2 рази дешевше, ніж у 2014-му.

А на що зросли витрати? Збільшене фінансування на ГПУ, СБУ, на всі правоохоронні органи, які практично працюють в тилу. Усе це відноситься до військового бюджету, але це не є бюджетом Міноборони.

Збільшене фінансування на Адміністрацію президента, на Верховну Раду, на держоргани…

Ось, в чому плюс цього бюджету, — виділення коштів на ремонт доріг. Дійсно, фінансування збільшене, і дороги робляться.

«Батьківщина» пропонувала збільшити дохідну частину бюджету за рахунок закону про деофшоризацію. Ми могли б отримати майже 83 мільярди. В Європі, наприклад, у Німеччині, податок на доходи на дивіденди – 16%, у нас минулого року ввели тільки 9%, так і залишилося. А в позаминулому році було 5%. Для того, щоб вивести капітал, треба заплатити 9%, а щоб сплатити податки, зарплати – 18%! І додаткові надходження податку на доходи фізосіб, наприклад, ЄСВ при підвищені фонду оплати праці внаслідок збільшення розміру, наприклад, зарплати. Запропонували свою схему, як це може бути впродовж року… Показали альтернативу. Вже два роки б’ємося щоб законопроект хоча б було поставлено на голосування. Поки ніяк…

Вадим Івченко, народний депутат  від «Батьківщини», Facebook, 12 грудня 2017р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова