Іван Крулько: Щоб наповнити держбюджет, достатньо перевірити НАК «Нафтогаз», зупинити «скрутки» з ПДВ і контрабанду

Ситуація із наповненням держбюджету не вселяє жодного оптимізму, оскільки «слуги народу» не дають дозволу на перевірку НАК «Нафтогаз» Тимчасовою слідчою комісією Верховної Ради, яка була створена майже рік тому для виявлення втрат держбюджету через корупцію у державних структурах.

На цьому наголосив заступник Голови партії «Батьківщина» Іван Крулько під час виступу у сесійній залі парламенту.

За словами парламентарія, документально підтвердити крадіжки у «Нафтогазі» реально, проте  перевірити компанію немає жодної можливості.

«При цьому НАК «Нафтогаз» декларує 36,9 мільярда гривень збитків за минулий рік. Але як може бути така «дірка» за «драконівських» тарифів, коли люди віддають останнє за послуги ЖКГ? А все просто, і тут є дві складові. По-перше, через непродумані тарифи, які не вдалось знизити і переглянути на вчорашньому засіданні Верховної Ради, через те, що не розглядаються законопроєкти фракції «Батьківщини», які передбачають реальне зниження тарифів, склалась катастрофічна ситуація із заборгованістю ЖКГ, яка сягнула 81 мільярд гривень. І ця заборгованість буде лише зростати, бо людям просто немає з чого заплатити. По-друге, жоден державний орган не може перевірити діяльність НАК «Нафтогаз», а за перевіркою Держаудитслужби не порушено жодної кримінальної справи», – детально пояснив ситуацію Іван Крулько.

На його думку, значно поліпшити ситуацію із наповненням Державного бюджету могла б працююча правоохоронна система, яка б притягала корупціонерів до відповідальності.

«На жаль, сьогодні «скрутки» із ПДВ і контрабанда на митниці продовжуються, не зважаючи на жодні санкції. Зараз просто перерозподіляються напрямки й потоки, і вирішується, хто «кришуватиме» корупцію на митниці і у податковій. Я вважаю, що жодні санкції не допоможуть, якщо правоохоронні органи і суди не будуть виконувати свої функції», – наголосив Іван Крулько.

«Наразі немає жодної справи у суді по 11 кримінальних провадженнях, які порушені після розслідування ТСК. Жоден податківець не відсторонений від займаної посади, жоден митник не притягнений до відповідальності. Якщо будемо йти винятково санкціями – це популізм! Має працювати правоохоронна система, щоб притягати винних до відповідальності», – резюмував він.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова