Вадим Івченко: Потрібно законодавчо підтримати одноосібні селянські господарства

Ухвалення у другому читанні законопроекту №1599 «Про внесення змін до деяких законів України щодо стимулювання створення та діяльності сімейних фермерських господарств» надасть одноосібним селянським господарствам можливість стати повноправним учасником організованого ринку з широкими можливостями реалізації продукції, державною підтримкою та відповідним соціальним захистом.

Про це заявив народний депутат, член фракції «Батьківщина» Вадим Івченко під час конференції «Сімейне фермерське господарство, як важлива складова сталого розвитку сільських територій», організованій Німецько-українським агрополітичним діалогом у рамках виставки «ІнтерАгроКомплекс» 28 жовтня.

За його словами, сьогодні держава не приділяє уваги одноосібним селянським господарствам, кількість яких становить 4 млн, і таким чином робить стратегічну помилку.

«Ці люди могли б зайти в організований ринок і виробляти безпечну та якісну продукцію», – пояснив Івченко.

IMG_7777

Він нагадав про досвід Польщі, яка, переживши майже ті ж проблеми у сільському господарстві, що й Україна, змогла виростити свого одноосібника до потужного фермера-виробника.

«Вони виробляють 65% всієї сільгосппродукції, і більше половини ВВП – саме з продажу сільгосппродукції. Польські фермери сьогодні звалили товарами Європу – фруктами, овочами, м’ясом, консервацією… А в нас 39 тис. фермерів і 4 млн. одноосібників виробляють 7 %. Порівняйте: 7 і 65», – зазначив депутат від «Батьківщини».

Вадим Івченко наголосив, що вирішити цю проблему зможе законопроект №1599 «Про внесення змін до деяких законів України щодо стимулювання створення та діяльності сімейних фермерських господарств», який надасть дрібному бізнесу на селі можливість стати повноправним учасником організованого ринку з широкими можливостями реалізації продукції,  державною підтримкою та відповідним соціальним захистом.

На думку народного депутата, майбутнє країни у створенні для особистих селянських господарств відповідних умов, закріплених законодавчо.

«Тоді вони переростуть у приблизно 1,5 млн потужних сімейних ферм. І це вже буде справжній середній клас сільськогосподарських виробників. Будуть створюватись нові робочі місця, розбудовуватиметься сільська інфраструктура. Відбуватиметься інтегрування простого селянина у організований ринок продукції та збільшиться можливість виробляти якісну та екологічну сільськогосподарську продукцію для населення та на експорт», – підсумував Вадим Івченко.

 

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова