Вадим Івченко: Потрібно підтримувати профтехосвіту, технікуми і коледжі

Нові освітні стратегії потрібно розробляти з урахуванням реалій та впроваджувати європейську систему освіти.

Про це сьогодні заявив член фракції «Батьківщина» Вадим Івченко на парламентських слуханнях на тему: «Професійна освіта, як складова забезпечення кваліфікованого кадрового потенціалу країни: проблеми та шляхи вирішення».

Народний депутат у своїй промові зазначив, що сьогодення формує новий тип працедавця, якого меншою мірою цікавить глибина знань працівників, для нього важливіші вміння діяти, вчасно адаптуватися до швидкоплинних технологічних змін, ініціативність та стресостійкість.

«У наш час підхід до оволодіння знаннями стає раціональнішим і прагматичнішим. Все частіше молодь обирає короткотермінове навчання. Університетська освіта для багатьох студентів уже не є головним у житті», – констатував народний депутат.

Тому, на його думку потрібно розробляти освітні стратегії з врахуванням сучасних реалій і формувати шляхи організаційного впровадження в європейську систему освіти.

«З цією метою необхідно всіляко підтримувати діяльність професійно-технічних навчальних закладів, а також технікумів і коледжів», – запевнив парламентарій.

Також Вадим Івченко нагадав, що в результаті внесення змін до держбюджету 2016 року професійно-технічна освіта в Україні залишилась без фінансування.

«У 2016 році фінансування профтехосвіти було переведено на місцевий рівень. Але достатньо грошей на це уряд не виділив – не більше 40 відсотків від потреби. Це зробив уряд Яценюка. У кожної реформи є свої прізвища, так і у кожної проблеми є також свої прізвища. І сьогодні перед вами також виступали люди, які зруйнували фінансування професійно-технічної освіти, ухваливши відповідний документ. Мені хотілося б, щоб кожен з присутніх дивився не на слова, а на справи!» – наголосив член фракції «Батьківщина».

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова