Вадим Івченко: Питання виділення земель воїнам АТО потребує законодавчого врегулювання

Ситуація з розподілом землі для воїнів АТО наразі потребує термінового законодавчого та соціального врегулювання.

Про це в прямому ефірі «UA:Перший» заявив народний депутат від фракції «Батьківщина» Вадим Івченко.

«До мене надходить багато скарг і прохань допомогти розібратися з ситуацією щодо виділення земель воїнам АТО. Людям не можуть отримати землю з різних причин: через відсутність такої землі або через чергу, у якій місцеві жителі стоять роками. Інколи траплялось, що землю виділяли або десь в полі, або на дорозі чи в яру, де нема ні електрики, ні води. Навіть була ситуація, коли землю виділили на території кладовища. Зріє соціальне невдоволення. Ситуація вимагає термінового втручання держави», – зазначає політик.

Вадим Івченко також розповів про ще одну проблему з виділенням землі: «Спочатку людям виділяють землю, а за деякий час її цілими масивами, які налічують по 300-400 ділянок, перепродають в інші руки. Тобто ще одна шахрайська схема в купівлі-продажу землі».

Народний депутат від «Батьківщини» нагадав, що вихід з ситуації було запропоновано депутатами ВО «Батьківщини».

«Ми подали законопроект (№7511), яким, по-перше, гарантуємо обов’язковість та першочерговість безоплатного виділення землі учасникам АТО. По-друге, у разі відсутності такої земельної ділянки або відмови від отримання її учасником АТО — пропонується компенсація в розмірі близько 80 тис. грн. Також посилюються штрафні санкції для чиновників, які свідомо затягують виділення земельних ділянок», – пояснює парламентарій.

На переконання  Вадима Івченка, люди, які захищали країну, не повинні роками добиватись належних їм за законом земельних наділів.

«Унормувати та полегшити питання виділення земельних ділянок або компенсації за неї – це найменше, чим ми можемо відплатити нашим воїнам за захист України на Сході нашої держави та родинам загиблих героїв», – сказав політик.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова