Щодо підняття мінімальної заробітної плати до суми у 3200.
Таким чином законопроектом №5130 ми виключаємо норму щодо доплат та надбавок, заохочувальних та компенсаційних виплат. Це коли наші вчителі приходять додому зі стосами зошитів, і витрачають свій вільний час на їх перевірку. Або беруть додаткові уроки і таке інше.
По-друге, перший і шостий розряди ми майже об’єднуємо. Тобто сьогодні молодший спеціаліст і прибиральниця та працівниця гардеробу отримуватимуть однакову заробітну плату.
Також, піднімаючи заробітну плату, ми маємо розуміти, що це потягне за собою підвищення цін, оскільки жоден товар неможливо зробити без газу, електрики та людей, які отримують заробітну плату, яка є в собівартості продукції. А пенсіонери взагалі опиняться за парканом бідності.
Не кажучи вже про те, що цим законом залишається 15% на оподаткування працюючих пенсіонерів, зменшується розмір підтримки та допомоги сім’ям військовослужбовців в разі їх загибелі. Також повністю забрана індексація заробітних плат.
Там ще багато пунктів, які стосуються дітей-сиріт, забезпечення стипендіями учнівської молоді…
Звичайно, реформи потрібні. Потрібно робити так, аби люди відчували покращення кожного року.
Але якщо розглядати бюджет, який депутатам подадуть згідно цих законів, то дивимось і на інші цифри: Секретаріат Кабінету Міністрів згідно бюджету отримує +35% коштів, Державне управління справами – +27%, Адміністрація Президента – +46%. Водночас наука отримає на 10% витрат менше.
Яку державу ми з вами будуємо?
Вадим Івченко, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 8 грудня 2016-го.