Парламентська більшість за вказівкою з Адміністрації Президента змінила напрацьовані профільним комітетом норми щодо електронного декларування і внесла до них дуже суперечливі правки.
Про це повідомив народний депутат від фракції «Батьківщина» Вадим Івченко в ефірі телеканалу «112».
«Усі депутати, які знаходились в залі під час ухвалення законопроекту №6172, який запроваджує електронне декларування громадським організаціям, бачили, як за командою «наглядаючих» на підтвердження ставилась правка за правкою. Таким чином було затверджено і скасування подання декларацій посадовців, які звільнились рік тому. Потрібно розуміти, що під цей закон підпадає, наприклад, прем’єр-міністр Яценюк, статки якого всі так хотіли побачити», – сказав парламентар.
Він зауважив, що реакція працівників ЗМІ, громадських активістів і західних партнерів на норми щодо зобов’язання подачі декларації керівників ГО різко негативна.
«Ми вже отримали реакцію українського суспільства та західних партнерів на ці новації. Внесення цього пункту є кроком назад у питанні забезпечення просування реформ в Україні. Цілком можливо, що дана норма заблокує роботу громадських організацій. Хоча після того, як Порошенко протягував в аудитори НАБУ Найджела Брауна, невідому в Україні людину, Захід має чітко розуміти, що боротьби з корупцією в державі нема», – наголосив Вадим Івченко.
Окрім того, він не має сумнівів, що президент підпише цей закон.
«Найголовніша ціль, яку ставили перед собою депутати, які його ініціювали, — звільнення військовослужбовців, що перебувають на лінії зіткнення, від заповнення своїх декларацій. Оскільки в їхніх умовах зробити це досить важко. А час на подання декларації спливає», – підсумував він.
Читайте також:
Олексій Рябчин: Закон про декларування для антикорупціонерів — це помста громаданському суспільству
Альона Шкрум: Що означатиме законопроект з е-декларування для реформи держслужби?