Вадим Івченко: Ми маємо захистити українську землю від спекулянтів

Парламент має ухвалити таку законодавчу систему, за якої спекулянти не зможуть прийти на українську землю.

Про це в кулуарах Верховної Ради заявив народний депутат фракції «Батьківщина» Вадим Івченко, закликаючи депутатів підтримати відповідний законопроект №7060 щодо стимулювання створення і розвитку сімейних фермерських господарств та припинення корупційних зловживань у сфері розпорядження землями державної та комунальної власності.

«Цим документом ми обмежили термін договорів про емфітевзис 50 роками. Тому що сьогодні зареєстровані випадки укладання угод на 449 років! Також ми повністю врегулювали питання безкоштовної приватизації для осіб, які мають на це першочергове право. Запровадили механізм отримання в оренду громадянами України земельних ділянок для створення сімейних фермерських господарств або розширення вже існуючих, які займаються садівництвом, овочівництвом, технічним господарством або органічним виробництвом. Ми надали можливість їм також викупити цю землю після семирічної оренди. І не 2 гектари, а до 20!» – розповів політик.

Він наголосив на тому, що за цим законом земля розподілятиметься між тими, хто дійсно створюватиме господарство та сплачуватиме податки.

«Цим законом ми хочемо підтримати фермера, який проживає в місцевості, працює на землі, створює робочі місця, сплачує податки та дотичний до того села, де працює. Документ підтримали всі аграрні асоціації та органи місцевого самоврядування. Ми повинні гармонізувати наше законодавство з європейським задля того, щоб створити потужний сімейний та фермерський устрій в країні», – зазначив Вадим Івченко і закликав парламентарів підтримати документ.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова