Вадим Івченко: Лісова галузь вимагає негайного реформування

Країні потрібна ґрунтовна реформа лісової галузі, а не точкові внесення змін до різних дотичних законопроектів.

Про це заявив народний депутат від фракції «Батьківщина» Вадим Івченко під час обговорення в парламенті Проекту Закону про внесення змін до Закону України «Про природно-заповідний фонд України» (щодо повноважень в галузі охорони навколишнього природного середовища) №4551.

«Передача функцій з охорони і використання територій та об’єктів природно-заповідного фонду обласним державним адміністраціям є неправильним кроком. Зазначені функції мають здійснювати виключно центральні органи виконавчої влади, оскільки на місцях неможливо сформувати стратегію розвитку й охорони природно-заповідного фонду та забезпечити її виконання», – сказав він.

Парламентар наголосив на тому, що фракція «Батьківщина» завжди вважала децентралізацію вірним шляхом для розвитку країни.

«Але наділяти одну людину в області правом розпоряджатись природо-заповідним фондом та лісами — це легалізація бездіяльності уряду в питанні реформування системи природоохоронного контролю», – пояснив Івченко.

За його словами, керівництво Мінекології погоджується з тим, що питаннями охорони та використання територій має опікуватись відповідний органі, але на цей час він не створений.

«Потрібно терміново дати доручення Мінекології законодавчо вирішити це питання. Ситуація з тим, що відбувається в лісах та з тими суб’єктами, що там господарюють, має бути прозорою та прогнозованою», – переконаний Вадим Івченко.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова