Учора на каналі «NewsOne» обговорювали питання надання траншу МВФ.
Давайте розбиратись. Куди планує уряд витратити ці гроші?
Судячи з довідки Міністерства фінансів, – 1 мільярд доларів піде на збільшення золотовалютних резервів. Тобто, ми їх беремо не для підняття економіки, не для стимулювання створення інфраструктурних проектів та проектів розвитку.
Отже, державний бюджет не залежить від тих коштів, які надасть МВФ.
Зрозуміло, що в часи, коли маємо війну на Донбасі, анексований Крим, є необхідність відновлювати армію та виплачувати гроші переселенцям, тобто вкрай потрібні гроші.
Але з іншого боку треба усвідомлювати, що МВФ — це банк. І інвестори цього банку мають намір отримати прибуток. Вони чітко бачать, звідки можна їх витягти.
Звідси ростуть ноги у таких серйозних питань, як відміна спецрежиму ПДВ для аграріїв, як збільшення пенсійного віку, як зменшення всіх соціальних видатків. Тут – корінь проблеми зростання рівня комунальних платежів.
Але, все ж таки, перше, що вони вимагають зробити позичальника — віддати на приватизацію великі та стратегічні підприємства. Обленерго, порти, заводи… І навіть ставлять терміни, до якого числа повинні розпочатись приватизаційні процеси. А це суперечить національним інтересам України і закладає соціальні ризики для нашого майбутнього.
«Батьківщина» завжди заявляла про те, що приватизація в часи війни – це небезпечно!
Головна небезпека для українців у тому, що такі підприємства створюватимуть монополії, які диктуватимуть свої вимоги всій країні.
І досить дивно чути від людей радість від того, що МВФ все ж таки нам надав цей транш.
А чи радієте ви самі з того, що взяли кредит?
Вадим Івченко, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 15 вересня 2016-го.