Вадим Івченко: Громадянська війна за землю?

Учора в Кропивницькому під час «Форуму аграріїв Кіровоградщини» фермери ставили найголовніше питання – як боротись з рейдерськими захопленнями земель, врожаю та техніки?

Усі виступаючі питали нас, законодавців, чи все ми зробили, аби убезпечити їх від цього явища, яке  поширилось по всій країні і набуло кричущого розмаху.

Треба чітко усвідомлювати, що рейдер  – це не тільки ворог власності. Це пляма на авторитеті держави,  чіткий сигнал інвесторам, що вкладати кошти в цю країну не можна.

Маємо враховувати і те, що сьогодні в одній системі з рейдерами виступає судова гілка влади, правоохоронні органи, нотаріуси, виконавча служба, державні реєстратори…

Нам передають звернення з різних областей України про те, що у них забирають підприємства, врожаї, забирають господарства — і забирають люди з автоматами!

Фермери пишуть, що змушені разом із сім’ями, підручними засобами охороняти те, у що вони вклали свої кошти та сили.

Виходить, це громадянська війна одних проти інших?!

Що робити? Для захисту прав власників «Батьківщина» планує надавати юридичний супровід тим, хто потерпає від захоплення земель.

Також ми зараз напрацьовуємо і найближчим часом запропонуємо комплекс антирейдерського законодавства. Сьогодні наші юристи ретельно вивчають всі схеми та структуру рейдерства і впевнені, нам вдасться законодавчо захистити права власників земельних паїв.

Щодо законопроекту №5067, який позиціонується урядом як системний та антирейдерський, наш вердикт чіткий: цей закон взагалі не вирішує питання з виконавчою службою.

Найгірше, що у ньому залишаються старі схеми. Бо – нагадаю – рейдери діють саме через Міністерство юстиції.

Давайте будемо пильними: потрібно зважати на те, хто подає «антирейдерські» закони і  з якою метою.

Нотаріуси, виконавча служба, державні реєстратори – головні рейдери в країни — це все служби Міністерства юстиції.

Також закон №5067 ніяким чином не врегульовує питання судів, заяв про забезпечення позовів і діяльності виконавчої служби, яка частіше за все і проводить ці рейдерські захоплення.

Вадим Івченко, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 28 вересня 2016-го.

 

Читайте також:

Юлія Тимошенко: «Батьківщина» розпочинає рух за референдум щодо продажу землі 

«Батьківщина» боротиметься з рейдерством у земельній сфері

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова