Вадим Івченко: Фальшива монетизація не дасть ефекту для більшості українців

Влада запускає фальшиву монетизацію, яка не має дієвого механізму і не дасть ефекту для переважної більшості українців. А тому під час виборчої кампанії це можна розцінювати як підкуп виборців.

На цьому наголосив народний депутат від «Батьківщини» Вадим Івченко у своєму блозі на інтернет-сайті «Лівий берег».

За його словами, по-перше, влада мала б ще до введення монетизації направити зусилля на встановлення лічильників – бо через їхню відсутність цієї послугою не зможе скористатись як мінімум 70% українців.

«Ну, як житель міста, в якого централізоване опалення може економити? А подібне опалення встановлено у 70% домогосподарств України. Для цього спочатку потрібно ставити лічильники регулятори. У 98% таких лічильників немає», – пояснює депутат.

По-друге, каже Івченко, уряд вводить велику кількість процедур для  отримання монетизованої субсидії,  як запобіжників, щоб мати можливість відмовити під надуманими приводами все більшій кількості людей.

«Вже і порозводились українці, і дітей виписали з квартир. А все одно залишаються без субсидій. Міста рапортують, що кількість субсидіантів зменшилась більше, ніж на половину! І це тоді, коли зросла вартість газу, а з 1 січня зменшено соцнорму на електроенергію. Заощадити вдасться лише тим, хто майже не проживає в квартирі чи будинку», – наголошує депутат.

По-третє, зауважив він, постановою уряду передбачено, що кошти за новою процедурою отримання субсидій будуть іти через «Ощадбанк». Але  у документі нема відповіді, у який спосіб споживачі будуть укладати договори з банком, чи передбачена сплата так званої «комісійної винагороди».

Івченко нагадав, що хоч кількість отримувачів субсидій зменшується, ростуть борги за комунальними платежами.

«Якщо у 2016 році борг за газ побутових споживачів становив 96,7 млн грн, то станом на кінець 2018 року він сягнув до 413, 5 млн грн. За три останні роки борг населення за газ зріс майже в чотири рази. Тож споживання газу зменшується, але за рахунок того, що в селах його замінюють на дрова. Тобто країну скочують у середньовіччя», – вважає він.

«Щоб навести лад у житлово-комунальному господарстві, треба змінювати тарифну політику і викорінювати корупцію в енергетичній сфері, а не придумувати подібну «гібридну» монетизацію», – резюмував політик.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова