Вадим Івченко: До ухвалення земельних законів знімати мораторій – злочин

Заяви провладних активістів про те, що після зняття мораторію на землі сільськогосподарського призначення ціна на них значно зросте, не відповідає дійсності та здоровому глузду.

Про це заявив народний депутат від фракції «Батьківщина» Вадим Івченко на телеканалі «ZIK».

«Нещодавно розпочався новий наступ на мораторій на продаж землі сільськогосподарського призначення. Провладні активісти заявляють, що саме після його зняття ціна на землю та оренду паїв зросте у десятки разів. По-перше, можливість купити землю буде обмеженою, оскільки на більшість земель укладені договори щодо першочергового викупу. Тобто в разі скасування мораторію ті, хто орендують землі зараз, мають право відразу викупити її. А ніхто з олігархів не стане переплачувати за те, що вони і так вважають своїм», – зазначив він.

Також парламентарій наголосив, що більшість землі знаходиться в оренді, а середній договір такої оренди – від 15 до 49 років.

«Не можливо буде підняти орендну ставку на землю для людей, оскільки в договорах оренди ціна чітко прописана! Більше того, навіть можливий покупець також буде зобов’язаний виконувати умови цих договорів», – наголосив політик.

На думку Вадима Івченка, допоки не будуть ухвалені зміни до земельних законів, вести розмови про неймовірне підняття економіки та збагачення селян з продажу землі – блюзнірство!

«Треба внести зміни до закону про оренду землі, де новий покупець матиме право розпоряджатися землею так, як він захоче. Але лобісти з Верховної Ради роблять все можливе, аби цього не відбулось. Наприклад, тільки в мене понад 107 земельних законів, але лише 1 поставили у порядок денний – «Про відумерлу спадщину», – зауважив він.

Депутат від «Батьківщини» переконаний, що в керівництва держави немає політичної волі, щоб ухвалювались  земельні закони на користь людей.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова