Вадим Івченко: Держгеокадастр хоче узаконити свої брудні оборудки

Держгеокадастр веде антиаграрну політику: переводить продаж права оренди на земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності на електронні аукціони. Таким чином, збиваються правки, які намагається внести Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин.

Про це заявив народний депутат, член фракції «Батьківщина» Вадим Івченко.

За його словами, Держгеокадастр позбавляє органи місцевого самоврядування інформації про майбутнього власника землі, використовуючи електронні аукціони як інструмент для продажу права оренди на земельні ділянки.

«Проведення подібних аукціонів незаконне і є порушенням Конституції, адже парламент не голосував за створення та проведення електронних торгів (процес відбуватиметься не в межах закону, а як підзаконний акт Кабміну). До того ж, це виглядає як схема, якою Геокадастр хоче узаконити все, що вже реалізував на подібних торгах», – повідомив політик.

«Батьківщина» неодноразово наголошувала, що землю повинні отримувати ті, хто реально буде її обробляти, хто живе в межах ОТГ або даного району, має переробне або зберігаюче підприємство. Також обов’язково мають бути встановлені критерії для розподілу землі, які унеможливлять отримання земельних ділянок псевдофермерами, за якими стоять люди, які взагалі не пов’язані з сільським господарством.

Вадим Івченко також зазначив, що Геокадастр хоче перевести всі торги в електронну форму, оскільки саме в цьому випадку немає законних правил та існує лише один акредитований електронний майданчик для проведення торгів.

«Чому без згоди парламенту, без прозорих правил до акредитованих суб’єктів, без сертифікованого програмного забезпечення, яке гарантує захист, без прописаних норм контролю за цими майданчиками потрібно передавати земельні ділянки? Всі ці питання я задав міністру юстиції в своєму депутатському запиті. Адже все це насамперед порушує Конституцію і дуже нагадує схему, за якою збагатяться власники електронних майданчиків, які монопольно будуть передавати землі», – підсумував представник «Батьківщини».

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова