Народний депутат від «Батьківщини» Вадим Івченко бере участь у 49-ій сесії Генеральної асамблеї Парламентської асамблеї Чорноморського економічного співробітництва, яка сьогодні розпочалась у Стамбулі (Туреччина).
За його словами, на сесії обговорюватиметься роль парламентів у забезпеченні миру і безпеки в Чорноморському регіоні, зміцнення правової основи для економічного зростання держав та система охорони здоров’я в державах-членах ЧЕС.
Зокрема, депутат від «Батьківщини» візьме участь в обговоренні питань розвитку нових і поновлюваних джерел енергії в державах-членах асамблеї.
«Сьогодні технічний прогрес викликав прискорення темпів споживання енергії та сприяє пошуку поновлюваних, більш екологічних видів енергоресурсів (сонячна, вітрова та геотермальна енергія, енергія морських припливів, хвиль тощо). Якщо у 2010 році інвестиції у відновлювану енергетику в усьому світі становили приблизно 160 млрд дол., то вже в 2015 році вони досягли 329 млрд дол., не дивлячись на падіння цін на нафту. Поновлювані джерела енергії, сланцевий газ, сланцева нафта і інші «нові» джерела палива в сукупності зростатимуть на 6,2% на рік, що становить 43% від виробництва енергії до 2035 року. Країни регіону ЧЕС мають величезний потенціал щодо цього. Тож необхідно більш швидкими темпами розвивати національні програми та проекти для розвитку нових і поновлюваних джерел енергії», – зазначив політик.
Як повідомив Вадим Івченко, у четвер, 6 липня, відбудетеся передача головування в ПАЧЕС від Великих Національних Зборів Туреччини – Верховній Раді України.
«Україна головуватиме в організації у другій половині 2017 року. І наступна Генеральна асамблея ПАЧЕС відбудеться в Києві 28-30 листопада», – сказав парламентар.
Нагадаємо, Парламентська асамблея Організації Чорноморського економічного співробітництва (ПАЧЕС) була створена 26 лютого 1993 року. До її складу входять 12 країн: Албанія, Азербайджан, Болгарія, Вірменія, Греція, Грузія, Молдова, Румунія, Росія, Сербія, Туреччина та Україна.
Народні Збори Єгипту, Кнесет Держави Ізраїль, Народні Збори Словацької Республіки, Бундестаг ФРН, Парламент Франції та Парламент Республіки Білорусь мають статус спостерігачів у ПАЧЕС.