Ухваливши держбюджет-2018, аграріїв обікрали на 10 млрд грн, – Сергій Євтушок

Під час затвердження бюджету-2018 парламент підтримав внесення змін до Податкового кодексу щодо скасування експортного відшкодування ПДВ виробникам технічних культур. Таким чином на користь агрохолдингів у фермерів відібрали мільярди гривень.

Про це заявив народний депутат від «Батьківщини» Сергій Євтушок в ефірі телеканалу «Прямий».

«Чому влада щороку так підганяє ухвалювати Держбюджет? Бо серед величезної кількості поправок та змін до кодексів, що голосуються без належного розгляду та обговорення, їм дуже зручно пропихати власні лобістські речі. Цьогоріч, ухваливши держбюджет на 2018 рік, парламент проголосував і за скасування експортного відшкодування ПДВ виробникам технічних культур. Таким чином, у малих та середніх фермерів відібрали понад 10 млрд грн на користь агрохолдингів!» – зазначив парламентар.

Євтушок розповів, що асоціації аграріїв України одразу почали бити на сполох. За підтримки Комітету ВРУ з питань аграрної політики та земельних відносин, вони вимагають «переголосування бюджету» задля повернення відшкодування ПДВ при експорті соняшника, сої та рапсу.

«Скасування відшкодування ПДВ позбавляє малих та середніх підприємців можливості заробітку, їм більше не буде вигідно обробляти та засіювати українські поля, бо саме сума відшкодування ПДВ була їх фактичним заробітком. На ринку зможуть залишитись лише великі агропромислові компанії, чиї інтереси, власне, й захищає нинішня влада», – вважає політик.

Народний депутат також відзначив, що скасування відшкодування ПДВ при експорті олійних культур є грубим порушенням зобов’язань, які взяла Україна при вступі до СОТ і при підписанні Угоди про асоціацію з Європейським Союзом.

«Тож Україна не дотримується взятих зобов’язань перед міжнародними партнерами. Як потенційні інвестори, так і ті компанії, які вже зайшли на український ринок, бачать, що наша держава не є тією країною, куди можна вкладати гроші. Така непродумана політика робить Україну інвестиційно непривабливою, саме такі механізми змушують іноземні компанії виводити свої капітали», – переконаний Сергій Євтушок.
Він вважає, що необхідно докорінно змінити модель взаємовідносин держави та бізнесу.

«Необхідно змінити податкову модель, взявши до уваги зарубіжний досвід країн, що підтримують розвиток фермерських господарств, надаючи безкоштовне обладнання, мінімально відсоткові кредити, даючи селянам обробляти землю. Влада має припинити політику податкового тиску на малий та середній аграрний сектор, на догоду агрохолдингів та олігархів», – наголосив народний депутат.

Нагадаємо, «Батьківщина» не голосувала за Державний бюджет-2018, адже він руйнує країну.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова