Сергій Євтушок: Високими цінами на газ українці розплачуються за корупцію Порошенка 

За кредити, які понабирала корумпована влада Порошенка за час свого правління, довго доведеться розплачуватися простим українцям.

Про це зазначив народний депутат від «Батьківщини» Сергій Євтушок, коментуючи оприлюднений Меморандум про економічну і фінансову політику за програмою stand-by між Україною та МВФ, який передбачає ще два етапи підвищення ціни на газ для населення. Так, з 1 травня 2019 року блакитне паливо зросте на 15%, а наступне підвищення – з 1 січня 2020 року.

«Уряд бере кредити МВФ і підвищує ціну на газ, щоб повертати свої борги! Борги урядів Порошенка після Революції Гідності. Брати нові кредити для погашення старих, за які люди змушені будуть розраховуватись двічі, – хибний шлях. Сьогодні завищеними цінами на газ, а завтра з цих же людей стягнуть кошти на обслуговування боргу. Подорожчання газу вбиває країну, вбиває доходи і надії людей, які вже не можуть оплатити комунальні послуги, мерзнуть у своїх квартирах, випрошують субсидії», – обурився політик.

Сергій Євтушок переконаний, підвищення тарифів – це не умова МВФ для отримання наступного траншу, «це результат поганих дипломатичних здібностей української влади, зокрема Порошенка».

«Згідно з Конституцією, надра належать народу України. Люди повинні купувати газ внутрішнього видобутку за справедливою ціною. Щодо співпраці з МВФ, то збалансовувати держбюджет треба не підвищенням ціни на газ, а іншими, більш дієвими, фінансовими інструментами. Зокрема, детінізація, деофшоризація. Треба було збільшувати власний видобуток, а не переписувати на корупційне оточення президента вітчизняні газові родовища, розвідані за рахунок держави», – вважає депутат від «Батьківщини».

Сергій Євтушок переконаний, нова влада зможе започаткувати співпрацю з міжнародними кредиторами на вигідних для держави, а не купки корупційних високопосадовців.

«Новий президент думатиме про те, як підняти рівень економіки, як покращити життя людей. Адже зараз, за даними МВФ, український рівень ВВП на душу населення – найнижчий в країнах Європи. Треба добитися такого розвитку, щоб Україна сама могла кредитувала і позбавилась практики постійних запозичень. Але першим рішенням нового президента стане зниження удвічі ціни на газ для населення», – наголосив він.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова