Іван Крулько: План Тимошенко зупинить економічний та енергетичний колапс

Наслідки енергетичної кризи, про яку застерігає лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко, можуть бути критичними для країни та кожної української родини, якщо не почати терміново діяти.

На цьому наголосив заступник Голови партії «Батьківщина», народний депутат Іван Крулько під час ефіру на телеканалі «Україна 24».

На його думку, уряд і «Нафтогаз» зірвали підготовку до опалювального сезону, і не лише у питанні газу.

«Сьогодні запаси вугілля на ТЕС і ТЕЦ понад втричі менші від потреби. Це значить, що підприємства будуть змушені переходити на газ, але чи вистачить його і які будуть ціни на електроенергію за такого сценарію. До того ж «Нафтогаз» не закачав достатніх обсягів газу у газосховища, маючи навесні на рахунках понад 2 мільярди гривень вільних коштів. Їх вистачило б, аби покрити внутрішні потреби, ще й можна було б продати за кордон і трішки заробити», – іронічно зауважив Іван Крулько.

При цьому, за словами парламентарія, влада і «слуги народу» завадили провести аудит «Нафтогазу» і створити ТСК з розслідування корупції в його діяльності, як цього вимагала «Батьківщина». Сьогодні ж з’ясувалось, що газ, собівартість якого 1 гривня за куб, як заявив колишній співкерівник «Нафтогазу» Отто Ватерландер, продають для людей у 8 разів дорожче, а для бізнесу – у 47 разів.

На переконання Івана Крулька, якщо надзвичайну ситуацію в енергетиці не почати негайно виправляти згідно з планом дій Юлії Тимошенко, це призведе до погіршення стану української економіки, закриття деяких підприємств, збільшення безробіття, ще більшої бідності населення. А також до віялових відключень узимку і до проблем із посівною навесні.

«Сьогодні під Києвом уже припинив роботу Калинівський тепличний комбінат, що вирощує овочі. Люди позбавлені роботи, бо підприємство не тягне ціну на газ для бізнесу – 47-50 гривень за куб. Під загрозою також інші тепличні господарства, переробка, хімічна промисловість тощо. Мене турбує стан української економіки та бізнесу за таких цін в енергетиці. Не кажучи вже про те, як почуватиме себе кожна українська родина за таких тарифів і зростання цін», – резюмував Іван Крулько.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова