Сергій Євтушок: Держава має припинити «соціальний садизм» щодо чорнобильців

Фракція «Батьківщина» підтримала законопроект «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» щодо усунення дискримінаційного ставлення до громадян, які брали участь у ліквідації інших ядерних аварій, у ядерних випробуваннях та військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї. 

Про це сьогодні з парламентської трибуни повідомив народний депутат від «Батьківщини» Сергій Євтушок.

«Цей проект Закону має на меті підвищення соціального захисту громадян, які брали участь у ліквідації інших ядерних аварій, у ядерних випробуваннях та військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї до рівня соцзахисту осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», – наголосив політик.

Також парламентар нагадав, що після утворення коаліції під час напрацювання проекту Закону «Про Державний бюджет на 2015 рік» «Батьківщина» вимагала, аби уряд Арсенія Яценюка не допустив скасування пільг для чорнобильців 4-ої категорії.

«Але після 18 годин перемовин Арсеній Яценюк вніс для розгляду в парламент зовсім інший текст Закону «Про Держбюджет на 2015 рік». Саме з цього моменту уряд розпочав політику «соціального садизму», у тому числі і щодо потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи», – пояснив Сергій Євтушок.

Він зауважив, що урядовий Закон ліквідував четверту чорнобильську зону та скасував усі компенсації та пільги особам, які відносяться до 4-ої категорії постраждалих. Зокрема, відмінені безоплатне харчування для дітей у школах, санаторно-курортне лікування потерпілих дітей, додаткову оплачувану відпустку, скасовано доплату до заробітної плати та інші пільги.

Також Євтушок нагадав, що народні депутати ухвалили Закон про внесення змін до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» щодо соціального захисту постраждалих осіб (№2093), який відновлює категорії зон радіоактивного забруднення.

«Проте, на жаль, Президент України заветував цей закон. Сподіваюсь, парламент подолає вето та відновить пільги громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», – резюмував член фракції «Батьківщина».

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова