Військові не повинні оббивати пороги чиновницьких кабінетів, – Михайло Цимбалюк про оформлення статусу УБД

Верховна Рада України розширила перелік осіб, які можуть отримати статус учасника бойових дій.

Свою думку щодо цього у прямому ефірі телеканалу «Рада» висловив народний депутат від «Батьківщини» Михайло Цимбалюк.

За словами політика, вже за декілька років статистично в Україні буде до 5 мільйонів ветеранів, учасників бойових дій.

«Тому зараз ми маємо на законодавчому рівні створити умови для того, аби правильно прийняти цих людей у цивільному житті. Особливе питання – оформлення учасника бойових дій. Варто напрацювати систему, згідно з якою військові не будуть оббивати пороги чиновницьких кабінетів, а весь пакет документів могли б оформити, наприклад, через додаток «Дія», – розповів Михайло Цимбалюк.

Політик вважає, що цей процес треба значно спростити. У комітеті з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів проводять круглі столи з представниками центральних органів виконавчої влади, народними депутатами, військовими та волонтерами, аби розв’язати це питання.

«Треба зробити все для того, щоб учасники бойових дій мінімально ходили по чиновницьких кабінетах і переконували усіх в тому, що вони мають отримати статус УБД. Ми хочемо все максимально спростити, щоб процедура відбувалася без участі військового. Виняток – виникнення якихось сумнівів. Ми також звернулися до волонтерської та військової спільноти, щоб вони сказали, яким би хотіли бачити цей механізм», – додав Михайло Цимбалюк.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова