Сергій Власенко: Ми з самого початку казали, що Мінський формат – тупиковий

«Я жодного разу не чув, щоб Порошенко пропонував озброїти місію ОБСЄ. Такого не було ніколи! По-друге, Україна ніколи не говорила, що територія ОРДЛО має бути під чиїмось контролем. Ми казали, що наше завдання – на крайній випадок поставити миротворців на українсько-російському кордоні і відновити повний суверенітет України над непідконтрольними територіями. Також ми ніколи не заявляли, що готові на прямі переговори з ОРДЛО».

Про це у програмі «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив народний депутат фракції «Батьківщина», делегат від України в ПАРЄ Сергій Власенко, коментуючи прес-конференцію Путіна та його висловлювання, що стосувались України – про те, що ОБСЄ на прохання України відмовилась від миротворчої місії, про перебування ОРДЛО під контролем миротворців.

Політик акцентував, що була ще одна маніпуляція, яка стосувалася Криму.

«Коли Путіна запитали «А що там Крим?», він сказав: «Народ Криму визначився». При всій повазі до всіх – я не розумію, що таке «народ Криму». Це ж українські громадяни, які проживають на території Автономної Республіки Крим. Але нема такого поняття «народ Криму» – є кримсько-татарський народ, який проживає на цій території, але це вже третє питання», – відзначив Власенко.

Як підсумував народний депутат, із самим Путіним, як і з представниками РФ будь-якого рівня, важко дискутувати.

«Вони спілкуються з вами за принципом «ти йому в очі плюй, а він скаже, що дощ паде», – вважає Сергій Власенко.

Водночас політик розкритикував і дії української влади.

«Ми, «Батьківщина», від початку говорили про те, що Мінський процес – тупиковий шлях у врегулюванні питання агресії РФ. Це тимчасово зняло напругу у протистоянні, але не принесло миру, а тільки заморозило конфлікт. Нашій політсилі казали, мовляв, ми неправі. Але треба говорити про те, що на жаль, українська дипломатія не виконує прямих функцій – не шукає інших шляхів у принесенні реального миру на території ОРДЛО і не говорить про Крим», – дорікнув народний депутат.

ZIK, 14 грудня 2017р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова