Секретар Венеціанської комісії привітав звільнену Надію Савченкo, – Григорій Немиря

Сьогодні у Страсбурзі заступник Голови партії «Батьківщина», голова Комітету Верховної Ради  України з прав людини Григорій Немиря провів зустріч з Секретарем Венеціанської Комісії Томасом Маркетом.

Сторони обговорили звільнення та повернення до України народного депутата, Члена ПАРЄ Надії Савченко.

«Ми щиро радіємо звільненню Надії. Вона стала для нас символом боротьби України за свою незалежність та територіальну цілісність», – заявив Томас Маркет.

«Це наша спільна перемога. Ми щиро вдячні лідерам та політикам демократичного світу, які доклали зусиль для звільнення Надії», – наголосив Григорій Немиря.

Під час зустрічі йшлося про ситуацію в Україні та питання, пов’язані з агресією Росії проти нашої держави. Окремо обговорювалося забезпечення прав і свобод внутрішніх переселенців, зокрема, усунення протиріч у законодавстві щодо внутрішньо переміщених осіб та забезпечення можливості для цих громадян України брати участь у виборах.

У цьому зв’язку голова Комітету нагадав, що вже чотири місяці діє закон про забезпечення прав і свобод внутрішніх переселенців, але за ці чотири місяці жоден нормативно-правовий акт Кабінету Міністрів не приведений у відповідність до цього закону.

«Це нехтування законом та неприпустима ситуація, яка стосується життя сотень тисяч українців. Обов’язок влади – забезпечувати дотримання прав і свобод громадян України, а не порушувати їх», – пояснив він.

Під час зустрічі Григорій Немиря поінформував Томаса Маркета про те, що найближчим часом до Венеціанської Комісії надійде запит від Верховної Ради України щодо надання експертного висновку про відповідність європейським стандартам проектів законів України «Про гарантії свободи мирних зібрань (№3587 та 3587-1). Томас Маркет позитивно оцінив такий крок і запевнив про готовність Венеціанської Комісії розглянути ці законодавчі акти.

Також сторони обговорили питання Конституційного процесу та підготовки нового закону про вибори.

Крім того, Григорій Немиря зустрівся з представниками профільних комітетів ПАРЄ.

Нагадаємо, 24-25 травня у Страсбурзі голова Комітету Верховної Ради  України з прав людини Григорій Немиря бере участь у зустрічі високого рівня «Внутрішнє переміщення в Україні: подальші кроки», організованій Радою Європи.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова