Завдяки «Батьківщині» з’являться дві опорні лікарні

Депутати Херсонської обласної ради прийняли програму розвитку та підтримки комунальних закладів охорони здоров’я, яка передбачає створення двох опорних лікарень в госпітальних округах.

Як інформує пресслужба Херсонського обласного партійного осередку, відповідну пропозицію вніс голова фракції «Батьківщина»Юрій Одарченко.

«Жителі колишніх Нововоронцовського, Високопільського, Великоолександрівського районів та їхні сусіди розділені Каховським водосховищем. У Верхньому Рогачику та Великій Лепетисі люди позбавлені можливості отримувати медичну допомогу. Відстань від цих населених пунктів до найближчих лікарень – понад 120 кілометрів. Таку відстань при зруйнованих допогах не подолати. Тож «швидка» просто не встигає доїхати і люди, котрі потребують невідкладної медичної допомоги, помирають вдома», – розповів голова Херсонської обласної «Батьківщини» Юрій Одарченко.

​Політик запропонував включити до програми розвитку та підтримки закладів охорони здоров’я на 2022 рік пункт про створення двох опорних лікарень на вищезазначених територіях. На останній сесії депутати обласної ради підтримали цю пропозицію.

«Опорна лікарня має пріоритет у виділенні коштів здержавного бюджету. Але через те, що на цих територіях госпітальна рада Херсонської ОДА не прийняла рішення про створення таких медичних закладів, більша частина коштів, які виділяла держава, зосередилися в обласному центрі, а не пішли на сільську медицину. І рівень смертності від коронавірусу на тих територіях, де немає опорної лікарні, на 18% вищий, аніж там, де медицина доступна», – заявив Юрій Одарченко.

Голова Херсонської обласної «Батьківщини» запевнив, що фракція в обласній раді робитиме все, аби опорні лікарні були створені, а люди мали гарантоване Конституцією право на своєчасне отримання медичної допомоги.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова