Запорізька «Батьківщина» виступила проти незаконного фінансування силовиків

14 березня на сесії Запорізької облради депутати фракції ВО «Батьківщина» виступили з вимогою припинити протиправну практику виділення коштів з обласного бюджету для підтримки діяльності СБУ, прокуратури та податкової адміністрації.

Про це повідомляє прес-служба обласного партійного осередку.

Виступаючи перед колегами, голова фракції Олександр Старух нагадав про оприлюднені факти тиску працівників СБУ на членів ДВК і спостерігачів від «Батьківщини». За словами партійця, така репресивна політика має слугувати пересторогою для фінансової підтримки силових органів. Окрім того, законодавство чітко регулює їх фінансування лише з коштів державного бюджету.

«Нами подано дві сторінки зауважень до проекту рішення про виділення коштів для СБУ та інших силових структур. Найголовніше – питання законності такої підтримки з обласного бюджету. При цьому порушено десять законів, включаючи бюджетний кодекс. І друге питання – чому апарат облради відмовляється показати депутатам, на які саме видатки підуть ці дев’ять мільйонів бюджетних коштів. Якщо на закупівлю засобів для боротьби з опозицією, то наша фракція виступає категорично проти такого рішення», – сказав Олександр Старух.

З критикою проекту рішення про фінансову підтримку силовиків також виступив член фракції «Батьківщини», відомий адвокат Дмитро Майстро.

«Ми виділяємо більше двох мільйонів гривень державній фіскальній службі податкової міліції на придбання обладнання для прослуховування мобільних телефонів. Надаємо 100 тис. гривень на ноутбуки «бідному» управлінню економіки ОДА, яке «кошмарить» увесь запорізький бізнес. Даємо на квартири керівникам прокуратури. Даємо товаришам з СБУ на купівлю автомобілів, на яких вони потім ведуть стеження за опозицією. Сьогодні вони беруть від нас гроші, а завтра прийдуть до нас додому з обшуками», – зазначив депутат.

Представники «Батьківщини» закликали колег не голосувати за фінансування «незаконних подачок правоохоронним органам».

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова