Партійці Запоріжжя звинуватили силовиків у втручанні у виборчий процес

Представники СБУ в Запорізькій області масово викликають на допити членів ДВК і офіційних спостерігачів від кандидата в Президенти України Юлії Тимошенко.

Як повідомляє прес-служба обласного партосередку ВО «Батьківщина», про це 15 березня на прес-конференції заявив Віталій Рябцев, довірена особа кандидата в Президенти Юлії Тимошенко, депутат Запорізької міськради.

Окрім журналістів, на захід запросили представників громадських та правозахисних організацій, а також рядових партійців «Батьківщини», які стали об’єктом уваги спецслужби.

За словами Віталія Рябцева, повістки з вимогою з’явитися на допит до СБУ отримало близько 80 членів партії, більшість із яких є офіційними суб’єктами виборчого процесу.

«Усе, що відбувається, ми оцінюємо як спроби чинити моральний тиск на наших волонтерів – щоб вони відмовилися працювати, не прийшли в день виборів на дільниці, даючи можливість владі сфальшувати результат», – заявив представник Юлії Тимошенко.

Запрошений на прес-конференцію адвокат Ігор Новиков дав правову оцінку діям співробітників СБУ. За його словами, повістки, які отримали партійці, оформлені з грубим порушенням процесуальних норм. Зокрема, на них немає дати і підпису посадової особи. Також замість персонального вручення під розписку, вони вкидалися в поштові скриньки чи прикріплялися до дверей, іноді вручалися сусідам.

«Як юрист можу підтвердити: головною метою надсилання цих повісток є лише психологічний вплив. Інакше при їх оформленні не було б допущено стільки процесуальних помилок. Зважаючи на неналежну процедуру вручення, громадяни взагалі не повинні реагувати на них», – зазначив Ігор Новиков.

Віталій Рябцев запевнив громадськість у марності намагань влади деморалізувати й дезорганізувати «батьківщинівців». Усі постраждалі отримали належну юридичну підтримку й продовжують працювати на перемогу Юлії Тимошенко.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова